Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok 2,5 év korkülönb...

Mit gondoltok 2,5 év korkülönbségről a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Mik lehetnek a hátrányok, előnyök? Évvesztes lesz a nagyobbik így, ha nem muszáj nem megy majd oviba 3 évesen, csak 1 év múlva. Saját tapasztalatok érdekelnének :)
2017. okt. 9. 14:30
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Pontosan így vagyunk bátyámmal. Én 16 vagyok, ő 18,5. A hátránya nagyjából annyi volt, hogy anyukámnak nehéz dolga volt amíg picik voltunk, illetve nem igen tudott bátyám segíteni neki. Egyedül iskolából hozott haza régebben. Ami viszont hatalmas előny, hogy bátyámmal mindig is jól kijöttünk, mindent meg tudtunk beszélni, és meg is tudunk. Legfontosabb ember szerintem az életemben. Tudok neki segíteni, hogy mondjuk mi tetszik a lányoknak, meg tanulásban is tudunk egymásnak. Viszont így is tud vigyázni rám, és hasonló helyeken is, mint mondjuk egy-egy házibuli. Szóval összességében szerintem egy elég jó dolog, főleg a gyerekeknek, de készülj fel hogy az eleje kemény menet lesz. Sok sikert :)
2017. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Látom nagyon eltérőek a vélemények. Jó lenne, ha nem kellene visszamennem dolgozni, mert szerintem felesleges fél vagy egy év miatt elküldeni azt aki most a helyemen van, meg a nagy sem lenne még közösségben, így nem hozna haza mindenfélw betegséget míg én a picivel terhes vagyok, vagy amíg nagyon picike a baba. Ezek lennének az előnyök. Alapvetően kis korkülönbséget szerettünk volna..de kicsit félek az "agyhalál" részétől és, hogy nem fogom bírni..
2017. okt. 9. 22:11
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha nekunk most psszejonne, szinten 2,5 ev lenne. En mar osszeolvastam mibdenfelet, amire konkret eszkoztarral erdemes felkeszulni, az a testverfeltekenyseg, ez kisebb korkulonbsegnel nagyobb esellyel kerulheto el, de nagyobbnal mar jo esellyel lesz, akkor is, hacsak nem 7+ ev a korkulonbseg. Annyi az elonye a minel tobbnek, hogy egyre tobb mindent lehet elmagyarazni a nagynak, illetve hogy mar addigra ovis lesz (utobbi hatrany is lehet, ha mindent osszeszed). Elony, hogy igy a nagy meg egy ideig nem hozna haza a bacikat akkora esellyel, mint az ovibol, nem kell a nagyert sem menni, es kelteni emiatt a kicsit a delutani alvasbol.


3,5 ev korkulonbsegnel is mindenkepp huzos lenne, es teljesen mi sem tudjuk az idozitest mindenben befolyasolni, szoval mi mar belevagtunk, de aggodom, hogy mi lesz az elejen, mert a ferjemen kivul csak ritkan van segitsegem.


Ezeket irtak, hogy ezekkel csokkentheto: tandemszoptatassal, egyuttalvassal, a kicsi hordozokendoben hordozasaval, a nagy feladatokba bevonasaval, meg hogy nem pont a kicsi szuletesekor kezdi a nagy az ovit.

2017. okt. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!