Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok 2,5 év korkülönb...

Mit gondoltok 2,5 év korkülönbségről a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Mik lehetnek a hátrányok, előnyök? Évvesztes lesz a nagyobbik így, ha nem muszáj nem megy majd oviba 3 évesen, csak 1 év múlva. Saját tapasztalatok érdekelnének :)
2017. okt. 9. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem a korkülönbségtől, hanem elsődlegessen a neveléstől függ a testvérek közötti kapcsolat. Csak tudom, mert 5 testvérem van és mindegyikkel jó a kapcsolatom. Nekik is egymással. 16, 15 (én), 12, 5, 1, 0.4 évesek vagyunk. Anyuék is sokan testvérek különböző korkülönbséggel.
2017. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Az öcsém és köztem pont ennyi van és borasztó.


Elég volt ahhoz, hogy már akarjon velünk lógni, de sok ahhoz, hogy tudjon is.

2017. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy a környezetemet elnézem, nagyrészt agyhalál. Több anyukát ismerek, akinek ekkora korkülönbség van a gyerekei között, nagyjából mindegyik kivan idegileg, el is mondják sokan, hogy várni kellett volna még, mert borzasztó. A nagy féltékeny, valamelyik mindig bőg, elég egy óvatlan pillanat és a kicsi már fejbe is lett dobva valamivel, a nagy hisztizik a figyelemért stb.
2017. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Tökéletes, de 3 éves kortól kötelező az óvoda
2017. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Szar, hülyeség volt, mert gyakorlatilag 6 évig a gyerekkel csücsültem itthon.


Okés, fejlesztettem magam, de a melóból kiestem, társaság alig, csak a gyerkőcök... áh, már nem így csinálnám.


Ovi meg kötelező 3 éves kortól, kivéve, ha NYOMÓS okod van, hogy otthon maradjon, de a jegyzőhöz kell menj.

2017. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk pont így van és tökéletesen megfelel. Most fél éves a kicsi és kezd interaktív lenni. A nagy lelkesen szórakoztatja, tutujgatja. Szintén évvesztes a lányom, de elkezdi 2 hét múlva az ovit. Már bekukkantunk hetente néhányszor és nagyon élvezi. Ebéd után hozom haza, így a nap felében a picivel tudok lenni, utána meg együtt bandázunk.



Az ovi annak kötelező adott év szeptemberétől, aki aug. 31-ig betölti a 3-at. Aki nem (pl. a lányom októberi), az ráér következő szeptemberben menni.

2017. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es, ha a gyerek decemberben lesz 3, akkor csak következő év szeptemberétől kell mennie nem?
2017. okt. 9. 18:10
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként az ovit csak amit írtam, hogy a nagy ne érezze, hogy azért kell oviba mennie pár hónap múlva, mert jön a kicsi.
2017. okt. 9. 18:11
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

De, ráér 3 év 9 hónaposan oviba menni.

Nálunk így van, téli a nagy, 2,5 évvel később nyár közepén született a kicsi. Az első 15 hónap húzós volt, amíg a nagy ovis lett, utána már könnyebb. Nem biztos, hogy újra csinálnám, de most már nagyon jó. A nagyobb kisiskolás, a kicsi jövőre megy.

2017. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

"A nagy féltékeny, valamelyik mindig bőg, elég egy óvatlan pillanat és a kicsi már fejbe is lett dobva valamivel, a nagy hisztizik a figyelemért stb."


Nálunk csak másfél év a korkülönbség (2,5 és egy évesek), de semmi nincs, nem volt és nem is lesz a felsoroltak közül. Olyan cukik együtt, nem is tudnám elképzelni másképp. Semmivel nem érzem nehezebbnek két gyerekkel mint eggyel, főleg mióta már a kicsi se baba.

2017. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!