Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gábor név a modern korban?...

Gábor név a modern korban? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérem vegyétek figyelembe, hogy néhai Nagypapám neve is Gábor volt, ezért a szívemnek nagyon kedves. Nem azt szeretném tudni, hogy kinek tetszik, kinek nem, hanem azt, hogy mennyire állná meg a helyét. Az ötlet nem nekem jutott eszembe, hanem páromnak, aki József, ráadásul utálja a nevét pont azért, mert szerinte öreges a modern korban. Ebben igaza van, hiszen ma már inkább mindenki Olivér, Zente, Zalán, Nolen, Nicolas és Marco, vagy hasonló, új, divatos nevek. Viszont furcsán érzem magam a családom előtt, mikor én szavazok a Gábor ellen, hiszen mindenki nagyon örülne, Papám miatt. De vajon a fiam is örülne? Félek, hogy utálná és neheztelne érte, hogy megkérdezné neki miért ilyen régi a neve, de az is lehet, hogy hülyeséget gondolok. Kérlek segítsetek! Köszi!
2017. okt. 10. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem annyira mondható régies névnek.30 évvel ezelőtt még rengeteg kisfiú kapta ezt a nevet,és ők még most is fiatalok.Semmi ciki nincs benne.Az,hogy most per pillanat nem felkapott név,egy dolog.Amúgy a 34 éves bátyám is Gábor,abszolút nem érezte/érzi cikinek a nevét.
2017. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj a Gáborral,szerintem elég "kortalan" név...
2017. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a Gábor név nem az a kategória amiről az jut eszembe hogy régi név..

Ezt régen is és most is adják/adták


Én viszont a lányomnak direkt adtam olyan nevet ami ma már régiesnek tűnik,-mert már unalmasnak tartottam a mai divat neveket. Igy lett: Julianna

2017. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a Gábor szerintem pont nem említhető együtt a Józseffel, egyáltalán nem öreges.

Szerintem egy szinten van Tamással,Zoltánnal,Gergővel,Péterrel,Szabolccsal,Balázzsal p tehát klasszikus magyar nevek amik olyan örökzöldek, senki nem köthet beléjük.

Istvánt,Józsefet,Ferencet, Sándort pl mondanám öregesebb neveknek.

2017. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem öreges név. Tavaly a 31. leggyakrabban adott név volt. 516 kisfiú kapta első névnek és 330 másodiknak.

Teljesen megállja a helyét a Noelek között is.

2017. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem öreges, messze nem József-Károly-Antal kategória. Sok gyereknek adják még ma is.
2017. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Meggyőztetek! :)
2017. okt. 10. 14:40
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Ismerek 4 éves Gabót. Tök jó név. Olyan örök.


Amúgy barátnőm férje 30 feletti és Joci. Ő szerintem mindig is Joci marad, és ebben a formában tök vállalható a József.

2017. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vállalható, nekem a Gábor az olyan örök klasszikus. Nyugodt szívvel adhatjátok, nem fog szégyenkezni miatta.
2017. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Férjemet is Jocinak hívjuk, én nagyon szeretem! :)
2017. okt. 10. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!