Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám beteg vagy...

2 hónapos babám beteg vagy csak lassabban fejlődik az átlagnál?

Figyelt kérdés
2 hónapos kontrollon a gyerekorvos hiányolta a babámnál a szemkontaktust, vagyis ha szolitgatja nem forditja oda a fejét. azt mondta ezt 2 hósan már tudni kellene... ha 3 hóig nem változik küld minket fejlődés neurológiára. Kérdeztem összefüggésben lehet-e ez a 7/9 Apgarral amit kaptunk, igy már most elküldött minket, nemsokára megyünk, nagyon izgulok... szóval szüléskor mivel panaszkodtam hogy nem mozog a baba, 36+5 napra kivették császárral. Rá volt tekeredve a zsinór a nyakára.melegítőbe vitték, megvizsgálta gyerekorvos, 3óra mulva már ki is tették a sima gyerekosztályra. azt mondták oxi hiány nem volt, minden ok. viszont most jutott eszembe, hogy a kicsi később fogant mint a középidő legalább 10 nappal, a papir szerint 8 hetes UHn csak 6 hetesnek mérték. Lehet hogy igy koraszülött a babám igazából és ezért nem tudja még a hiányolt dolgot? mert a valós fogantatás szerint igy nem 36+5 re, hanem 35 hétre született...3000 grammal született és 52 cm. hazajövetel utáni 2 hétben egyáltalán nem hizott, 2 hét után kezdett el fejlődni, 4 hetesen szereztük vissza a születési súlyt. Amikor etetem, sokat a szemembe néz, próbálom hogy követi e a tárgyakat amiket mozgatok a szeme előtt, hát néha igen... Ha valakinek van ilyesmi tapasztalata, kérém segítsen..
2010. máj. 28. 23:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 36+4re született,koraszülött ő is.A 37. hétig az. Csak azért nem vitték át a kora osztályra,mert súly,és cm rendben volt. Megfigyelték,de szerencsére rendben találtak mindent. A lényeg ,az ő figyelmüket még a fekete-fehér képek kötik le,és ezzel fejleszthetőek. Csinálj neki fekete temperával egyszerű képeket. Nagy és egyszerű formákkal. pl. : oszd a lapot 4 részre. az egyiket csíkozd be(kb. 1,5-2 cmként),a másikat kockázd,a harmadikra rajzolj háromszögeket,a negyedikre pöttyöket,és fesd be feketére. Tedd le a baba elé,ha rendben a látása,percekig kell,hogy nézze. Nálunk működik. Majd írj,hogy hogy sikerült! Jó egészséget,és sok boldogságot nektek!
2010. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!