Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám beteg vagy...

2 hónapos babám beteg vagy csak lassabban fejlődik az átlagnál?

Figyelt kérdés
2 hónapos kontrollon a gyerekorvos hiányolta a babámnál a szemkontaktust, vagyis ha szolitgatja nem forditja oda a fejét. azt mondta ezt 2 hósan már tudni kellene... ha 3 hóig nem változik küld minket fejlődés neurológiára. Kérdeztem összefüggésben lehet-e ez a 7/9 Apgarral amit kaptunk, igy már most elküldött minket, nemsokára megyünk, nagyon izgulok... szóval szüléskor mivel panaszkodtam hogy nem mozog a baba, 36+5 napra kivették császárral. Rá volt tekeredve a zsinór a nyakára.melegítőbe vitték, megvizsgálta gyerekorvos, 3óra mulva már ki is tették a sima gyerekosztályra. azt mondták oxi hiány nem volt, minden ok. viszont most jutott eszembe, hogy a kicsi később fogant mint a középidő legalább 10 nappal, a papir szerint 8 hetes UHn csak 6 hetesnek mérték. Lehet hogy igy koraszülött a babám igazából és ezért nem tudja még a hiányolt dolgot? mert a valós fogantatás szerint igy nem 36+5 re, hanem 35 hétre született...3000 grammal született és 52 cm. hazajövetel utáni 2 hétben egyáltalán nem hizott, 2 hét után kezdett el fejlődni, 4 hetesen szereztük vissza a születési súlyt. Amikor etetem, sokat a szemembe néz, próbálom hogy követi e a tárgyakat amiket mozgatok a szeme előtt, hát néha igen... Ha valakinek van ilyesmi tapasztalata, kérém segítsen..
2010. máj. 28. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hallása rendben van a babának? Biztosan hallja, amikor szólítgatja a doki?
2010. máj. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Könnyű mondani, de ne aggódj, ha valami baj is van (nem következik azokból, amit leírtál) sajnos idegességgel nem tudsz segíteni. Jól hall? Ajtócsapódásra összerezzen? Jó egészséget, és írj, hogy mi lett!
2010. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
34. hét után született gyerek nem számít koraszülöttnek. Ennél rosszabb apgarról is hallottam, (a védőnőnk gyerekének rosszabb volt), mégis egészséges. Csapd össze a tenyered, ha összerezzen, akkor jó a hallása.
2010. máj. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ.. a hallás okés, mert amikor a nagyobbik gyerkőc leejt valamit, akkor összerezzen... inkább a látásra tippeltek, én most próbálok a szeme előtt tárgyakat mozgatni, és néha követi néha nem... ezért nem tudom, hogy amikor követi az csak véletlen-e hogy pont arra fordul olyankor, vagy tényleg követi és azért csak néha, mert mégy most fejlődik ez nála...
2010. máj. 29. 00:24
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, ne aggódj mégegyszer. Nem diagnosztizálok, de ha figyeled a követést, a babának érdekes, színes tárggyal próbálkozz, és se túl közelről, se túl messziről.
2010. máj. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Off.36. hét után született gyermek nem számít koraszülöttnek. Ne idegesítsd halálra magad. Biztos minden rendben van. Csak ő lassabb ütemben fejlődik. Minden baba más és más. Mi felnőttek sem vagyunk egyformák(hála jó Istennek), nem igaz? Én kívánom Nektek, hogy minden rendben legyen. Próbáld minél színesebb és érdekesebb dolgokkal felhívni a figyelmét. Egyszerre csak egy játékot,illetve tárgyat mutogass neki. Ne zavard össze több játékkal, hamar elvesztik az érdeklődésüket. Ha úgy látod megunt egyet, végy elő egy másikat.
2010. máj. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy,hogy 36 v 40 hétre születik a baba! Mégis csak 1 hónap különbség. Szerintem emiatt van kicsit "lemaradva".
2010. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy 34. hét után nem koraszülött a gyerek. Nálam is azt gondolták, hogy 40. hét előtt sokkal fog megszületni, de nem így volt. Csak 1 héttel jött előbb, és ugyan nagyon kis súllyal született, 1 hónapon belül utolérte a "korabeli gyerekek" súlyát.
2010. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem gondolnám,hogy a korábbi születés miatt lenne lemaradva.Az én fiam 4/8-as apgarral született,ox.hiányosan,és ő szinte születése óta mindig és mindenkinek a szemébe nézett.Mostmár 1 éves,és semmi baja!(hála istennek)

Ne aggódj,de menjetek el a neurológiára,ott kivizsgálják tetőtől-talpig és akkor kiderül,hogy van-e valami.Alapvetően nem gondolom,hogy ez feltétlenül gondot jelent.Drukkolok,és ne aggódj!Majd írd meg,hogy mi volt!

2010. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mostanában a környezete érdekli jobban, mint az emberek. Két hónaposan az én babámat is inkább a fal, meg a lámpa kötötte le. Egyébként mindig dicsérik, hogy milyen figyelmes gyerek.

Hagyd néha magában bambulni, elmélyedni a gondolataiban, meg hogy nézelődjön a kis ágyikójában, neki az is munka, infót gyűjt a környezetéről.

A látása is most fejlődik még.

Nem érdemes aggodalmaskodnod, lehet, hogy nem is találnak majd gondot.

2010. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!