Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Az 5 hetes babánk nem hajlandó cumisüvegből enni. Inkabb "megfullad" de nem fogadja el. Jelenleg igény szerint szoptatom, de nem mindig elég a tej így szükség lenne tápszerre is. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mit lehet tenni?

2017. okt. 13. 21:36  Privát üzenet  

A válaszok
Nem nagy a lyuk a cumin? Ha túl sok jön belőle, akkor szoktak fulladozni.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2017. okt. 13. 21:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ugy ertettem, hogy fulladozik, hogy a sirastol/orditastol! Eddig harom kulonbozo cumisuveget probaltunk ki...sajnos egyik sem jött be 😞

# 2/6Időpont 2017. okt. 13. 21:58 Privát üzenet

Milyen jelekbol gondolod, hogy nem eleg a tej? Nincs eleg pisi-kaki? Nem gyarapszik jol?

Szoptatasi tanacsadoval beszeltel?

Az enyem sem fogadta el a cumisuveget, utolag orulok neki, mert a tapszeres potlas ordogi kort indit be, raadasul a cumi, cumisuveg cumizavart okozhat. Sved itato poharbol, kiskanallal, vagy sima poharbol probaltad adni neki? Esetleg Szoptanittal/hazi SNS keszulekkel?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2017. okt. 13. 22:09 Privát üzenet

Ne erőltesd. Van olyan baba, aki egyszerűen nem fogadja el. Tedd minél többet mellre. Azzal tud magának több tejet csinálni. Most 6 hetesen van egy növekedési ugrása, mikor úgy érezheted, hogy kevés neki a tej, de nem. Csak megnőtt az igénye, de ha tápszerezni fogod, akkor nem is lesz neki sosem elég.

Gondolhatod, hogy persze, könnyen beszél... Nekem a lányom volt igény szerinti szopis. Még a játszócumit sem fogadta el, csak 7 hónaposan. Hozzátáplálás sem ment könnyen, mert 7-8 hónapos koráig kóstolni sem volt hajlandó. Semmilyen üvegből nem tudott inni, karácsonyi bevásárlásra itthon hagytuk anyukámra, hagytunk lefejt anyatejet (még csak nem is tápszert), de inkább ordított 3 órát, mint hogy megigya. Pedig üvegből, pohárból, mindenből próbálta. Nem volt egyszerű. Mellette van egy nagytesó, aki a sulit kezdte, mikor 1 hónapos volt a leányzó, menni kellett délben érte, du. tanulni vele, edzésre vinni. Szoptattam játszótéren, sport öltözőben, padon ülve.

11 hónaposan magától hagyta el, egyik napról a másikra. Azóta sem fogad el semmilyen tejitalt, tápszert, tejet... Csőrös itatókat is vettem, abból sem tudott sosem inni.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2017. okt. 13. 22:15 Privát üzenet

Most rontod el! Nem kell tapszer, szaporitsd a tejed!

Nem hizik ?

Nincs pisis pelus?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2017. okt. 13. 22:16 Privát üzenet
én fiam se fogadta el sose az üveget,igény szerint szoptattam 3,6 hetesen majd 3,6 honaposan lesz növekedési ugrás mikoir azt hiszed nem elég a tej,de tedd többször mellre hogy a tested érezze hogy több tej kell neki,és több fog termelődni(kb egy hét volt nálam h beállt a kereslet-kínálat)...most 2 éves lesz és még mindig tudom szoptatni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. okt. 14. 08:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Angliában, vagy a Brit szigeteken van igény, szükség dentálhigénikusokra?
Csivava tartók! Szükség/ igény lenne egy ilyen weboldalra?
Szerintetek szükség lenne a jelenlegi helyzetben egy mozgalomra civil összefogásra? Lenne rá igény?
Kisbabám szerdán volt 2 hetes és óránkét szopizik, nem gondolom, hogy már napirendre lenne szükség. Ti babátok is igény szerint kap enni, vagy már kialakult napirend van?
Mit gondoltok: Budapesten hol kellene új villamospályákat építeni? Merrefelé lenne igény/szükség rá?
Csatlakoznál-e egy debreceni Baba-Mama klubhoz a Szabadságtelepen?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!