Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis miért ennyire divatos...

Mégis miért ennyire divatos ma az ikerterhesség? Elmondjátok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen valahogy ez ma trendi lett. De nem értem az okát. Hallottam valakitől, hogy azért szeretne ikreket, mert egy szülésre/terhességre lesz két gyereke és nem kell végigmennie rajta kétszer, ha 2 gyereket akar. Ez lehet oka? Számomra érthetetlen.


De a többség mégsem ezért akar. De akkor mi ebben annyira jó? Azonnal 2 gyerek, anyagilag is 1000x nehezebb, mintha fokozatosan tudsz felkészülni és türelmileg is. Akkor most miért akarják annyian kijátszani a természetet mesterséges vagy természetes dolgokkal azért, hogy ikreik legyen? Meg itt is azonnal írják mondjuk egy ikerterhességnél, hogy "De jó neked!". MIÉRT?

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a nők szervezete nem ikerterhességre van kitalálva. Meg az ikrek nevelésének külön pszichológiája van.


Kérdezem ezt úgy, hogy egypetéjű ikreim vannak.



2017. okt. 17. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Anyám is iker, harmincas. Nem volt ez másképp az ő idejében sem. Semmi értelme a kérdésednek.
2017. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Én sosem akartan ikreket, most hármas ikrekkel vagyok terhes. Nem én akartam, inszeminacio volt. Akik ikresekkel beszeltem, senki nem akarta. Egyébként két 50 éves kolléganőm is hármas ikrekkel volt terhes. Egyik helyen légben meghalt egy baba, másik helyen szülés után nem sokkal. Az ikerterhessegek szama pedig a peteérés serkentő és mesterséges megtermékenyítések miatt nő.
2017. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Divatos?! Ez egy ertelmetlen kerdes. Nem divatos attol meg, mert par ember ikreket akar. Mindig volt es lesz is olyan, aki ikreket akar.

Ennyi erovel olyan okossagokat is lehetne kerdezni, hogy miert divatos a szolo eves vagy a popzene hallgatas. Mert x embernek tetszik, azert. Felesleges teoriat gyartani ilyen dolgokbol.

2017. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, mindezt úgy kérdezed, hogy ikreid vannak... aha, jó :DD amúgy nem divat, és akinek ikrei vannak ( köztûk nekem is :D) , elmondhatják őszintén, hogy az első két év kb. nagyon embertpróbáló, húzós, kétfelé figyelni, ha netán egyik lebetegszik, tuti a másik is...az egyik szeret cicizni , a máaik türelmetlen....ááá....szóval annyira nem jó divat , ha divatnak szeretnék feltűntetni :)
2017. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Anyukámnak iker tesói vannak. Egészen kislány korom óta én is ikreket szerettem volna. Már van egy kisfiam, számítottam rá, hogy ketten lesznek, mivel azt mondják, hogy az unokánál nagyobb az esély, hogy bekövetkezik. Szeretnénk majd egyszer még egy kislányt, de ha ketten lesznek annak mégjobban fogunk örülni. És igen, mikor várandós voltam akkor én is azt mondtam hátha ikrek lesznek és túl leszek rajta egyszerre. Azzal viszont tisztában vagyok, hogy irtó nehéz. Csecsemős vagyok és óvópedagógusi végzettségem is van így úgy gondolom megbirkóznék vele.
2017. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!