Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szeretted "jobban" a...

Meddig szeretted "jobban" a nagyobb gyermeked? Mikor alakult ki olyan erős kötődés a kicsivel is?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat kérek!
2017. okt. 22. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nálam egyből kialakult!
2017. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nálam is egyből. Még a kórházban
2017. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Pár hónap után már jobban szerettem a kicsit
2017. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bennem rengeteg kétely volt a 2. terhességem alatt ezzel kapcsolatban (is),mivel imádtam a kislányom és nem bírtam elképzelnie, hogy a kisöcsiért is oda leszek majd, de ahogy megszületett a kisfiam, vele is elárasztott az a mindent elsöprő szeretet, mint a lányomnál, sőt az első pár hónapban ez át is fordult kicsit, persze egyáltalán nem mutattam, sőt talán még többet ia foglalkoztam a kislányommal. Az apukájuk egyikkel sem tudott annyira mit kezdeni babakorukban, persze kivette a részét a gondozásából, meg féltette, de könnyebb volt már neki, amikor programojat lehet velük csinálni, interaktívan játszani,szóval mikor megszületett a kicsi, inkább a nagyobbal foglalkozott és talán emiatt én meg a kicsi felé kompenzáltam érzelmileg. De aztán hamar a helyére került minden, ma már tényleg mindkettőt ugyanúgy szeretem, pedig régen mindig azt hittem, hogy legbelül az ember csak különbséget tesz közöttük.
2017. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nagyobb tesóval is azonnal kialakult nektek a kötődés?

4 hónapos lesz a kislányom és tudom szaranya vagyok, de tudok különbséget tenni közöttük. Lelkiismeret furdalásom van emiatt. A fiammal se alakult ki azonnal kötődés, nagyon sírós baba volt de álmomban se gondoltam, hogy ezt még lehet überelni. Kb 8 hós volt, mire egy olyan erős kötelék kialakult, amilyennek képzeltem. Az első fél évnél pedig a dackorszakot is 100x könnyebbnek és jobbnak gondolom.

Nagyon szeretném, ha a kicsivel is így alakulna. Ha ugyanolyan erős kötődés alakulna ki vele is.

2017. okt. 22. 19:23
 6/8 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló szinte tökéletesen leírta az én gondolatomat :)


Én féltem,hogy vajon a másodiknál is eljön az a mindent elsöprő érzés mikor megszületik mint az elsőnél?! Hát jött.. Sőt!! Oda meg vissza vagyok a piciért (3 hónapos) kisfiú, (sosem akartam kisfiút :) )

Imádom mindkettőt! Ugyan a nagylányom(3) kicsit kicsúszott a kezeim közül,de a szeretet határtalan :) Ők az életem!!


Amúgy valóban. Rögtön jött a kötödés. Már a kórházban első nap.

2017. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 érdekel0 ***** válasza:

A nagyobbik 9 évesen már "soknak tartott" ilyen téren,így őrületes szeretnitudás rekedt bennem.

Ezt a picire fordtítahattam egyből.

2017. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már az első órákban :)
2017. okt. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!