Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötődés a nagyobb tesó (k)...

Kötődés a nagyobb tesó (k) hoz? (lent)

Figyelt kérdés
Mikor egy családban kisgyermek születik, akkor ugye a szülei, meg ha van tesója, az neveli, vagyis foglalkozik vele. Most azokra a példákra gondolok, ahol anya, apa, meg mondjuk egy 13 feletti gyerek, vagy több. Több ismerősömnél van így kisgyerek, és mind kötődik az idősebbik testvéréhez. Pl járni tanuló korú gyerek megismeri a testvérét, elvan vele, de egy "idegen" hasonló korú gyerekkel már nem. A szüleim elváltak, apának másik felesége van, de nem ez a lényeg, csak babát szeretnének. Mióta az eszemet tudom, testvért szeretnék, de nem volt eddig.:S Apához csak hetente, kéthetetne megyek, és az érdekelne, hogy ha így születne kistesóm, és csak mondjuk hetente egyszer-kétszer tudnék ott lenni, kötődne-e hozzám valamilyen szinten a baba, vagy velem ugyanúgy sírna, mintha egy idegennel lenne?:/ 15L
2011. jan. 25. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát sajna ezt nem lehet megjósolni, mind a két eset is előfordulhat. Próbálj meg minél többet ott lenni, ha szeretnél és lehetőséged van rá. Egy idő után meg fog jegyezni magának, és barátkozni fog veled. Remélem kapsz egy kistesót!
2011. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

kötödne hozzád persze

főleg ha jól bánsz vele...


te lehetsz a nagytesó majd,akire felnézhet



(nekem is 14 évesen született öcsém,legalább megtanultam mindent ami egy babával kell...és anyámék ugy nevelik,hogy én legyek a példakép)

2011. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Biztosan kötődni fog hozzád, hiszen Te leszel a nagy és okos tesója:) Apukád, meg a felesége pedig biztos, hogy segítenek majd abban, hogy nagyon felnézzen rád:)
2011. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Függ a baba vérmérsékletétől is. Viszont- nekem nem tesó, csak nagynéni babája volt, de havonta jártam hozzájuk. Szeretett nagyon, nem sírt babaként, ha ölbe vettem, viszont mikor eljött nála a szeparációs szorongás, akkor bújt előlem az első 5 percben. Tudtam, hogy ez így normális, kivártam, míg megszokta a létem, és játszottunk. Mire 3 éves lett, már volt, hogy hónapokig nem látott, mégis mikor megjelentem az ajtóban sikítva rohant az ölembe, bújt, és nem győzte mondani, hogy szeretlek, hiányoztál... szóval ne aggódj, imádni fog, ha Te is sok sok szeretetet nyújtasz feléje- és nem hangolják ellened :( mert ilyenről is hallottam már sajnos.
2011. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek:) Igazából nem attól félek, hogy később mi lesz, hanem mikor még nagyon kicsi. Szóval szeretnék nagony sokat foglalkozni vele, és minél többet ott lenni velük:) Nem fogják ellenem fordítani, ebben biztos vagyok. Apa feleségét hét éves koromban ismertem meg, a saját gyereke ként kezel, apa meg termsézetesen alapból, szóval ettől nem félek. Attól sem igazából, hogy később mi lesz,mikor már értelmes kis lény, csak így mikor még kicsi, hogy ne idegennek gondoljon.. Gondolok itt ilyenre, hogy ismerősöknél a kicsi a nővére szobájában van, és ha ő szól neki, akkor odafigyel, mosolyog rá, stb, ha a kezében van és játszik vele, akkor is máshogy viselkedik, én is hurcibáltam mindenhová, tökre élveztem, csak hát szegény kicsi nem tudta hogy kezelni a helyzetet:/
2011. jan. 25. 21:32
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Szuper nővér leszel! Ha már most így szereted, pedig még csak tervben van... Tudod, a kicsik megérzik, hogy ki az,aki igazán fontos. Ösztönösen érzik, hogy kiben bízhatnak meg. Ne aggódj egy percig sem; imádni fog ugyanúgy, ahogy Te fogod szeretni őt.


Köztünk 14 év van... És Ő volt a legszebb ajándék, amit valaha is kaptam :)

2011. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Remélem én is kapok egy ilyen kis "ajándékot" :)

Az biztos, hogy imádni fogom, hurcibálom majd mindenhova, le se teszem:$

2011. jan. 26. 14:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Basszus,zöld kezet akartam nyomni és a közepesen hasznosat vette:S bocsi:/
2011. jan. 26. 14:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, a kötődéshez rengeteg együtt töltött idő szükséges, de mikor megszületett a párom unokaöccse, ez az elméletem megdőlt.. Szerintem ők ösztönösen megérzik, ki hogy viszonyul hozzájuk. Kb 2 havonta találkoztunk, de mégis felismert, jött felém mosolyogva, hurcolt magával és mutogatta a játékait..:) Szóval ne aggódj, alig győzi majd kivárni az érkezésedet..:)
2011. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kötődne :)

mikor még nagyon picike, nagyon rövid az emlékezete, akkor még nem, ha nem lát minden nap, de mikor már kúszni-mászni fog, akkor nagyon fog neked örülni :)))

ha szereted és érzi ezt, akkor biztos nem fog sírni :)

(egyébként a kisbabák inkább a férfiaktól sírnak, szóval ne aggódj)


kívánom, hogy sikerüljön a kistesó!


egy egy éves anyukája :)

2011. jan. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!