Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » SOS! Gerincbajos anyukák!...

SOS! Gerincbajos anyukák! Nagyobb babát csak ringató altatáshoz betennétek hordozóba/csípőülésre? Mielőtt szétmegy a háttok.

Figyelt kérdés

Kisfiam majdnem 7 hós, csaknem 9 kiló, áll, ül, mászik, hintázik. Nagyon gyorsan fejlődő baba.

Nem hordozom születésétől, mivel elég ramaty a gerincem. Gondoltam, ezt nekem úgysem lehet, pedig szívem szerint állandóan magamra kötve hordtam volna. Viszont nagyon sokat volt is van is ölben, kézben, összabújunk az ágyban, kádban stb. Szóval a kötődő nevelés érvényesül :) ösztönösen (csak most olvastam a teóriát).


Kétféleképpen alszik el: vagy cicin, vagy zenére táncolok vele. Kezdettől fogva ez a két dolog tudta megnyugtatni, azóta is így van. (Az, hogy leülök, és a hintaszékben "táncolok" vele tovább, nem jön be, a lenyugvás folyamata visszafordul, és újra nyugtalan lesz... Pedig szerintem tök ugyanolyan érzés kéne, hogy legyen neki... de szerinte nem...:))


Mindig nehéz volt ezt csinálni a hátammal, de mostanra már igazán leszakad a hátam naponta kétszer-háromszor a majdnem 9 kilós babám alatt. Nem szeretnék gerincsérvet kapni (anyukámnak van és sz*r ügy).

Hogyan tudnám őt az igényének megfelelően elringatni, ugyanakkor megkímélni a gerincemet?


Most próbálgatok egy Manduca és egy Bondolino hordozót. Más pózban van rajtam, mint amikor kézben ringatom, neki nem tökéletes, de van, hogy elalszik így is.

Nekem még nem tudom, mennyire jó. Kicsit megfájdult a derekam, de nem biztos, hogy a hordozótól.

Egyáltalán hordozó kell nekem? Esetleg ilyen csípőülés, ami olyan, mint egy övtáska, és a tetején ül a gyerek, úgy ringatom?

[link]


Várom a gyengébb gerincű, de ölelős anyukák segítségét.


Előre is köszönöm.



2015. szept. 11. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

én a rossz gerincem miatt(főleg derék)(és amúgy is, a gyerek érdekében)főleg az önálló, felnőtt segítség nélküli elalvást segítettem neki.

pár hónaposan szó se róla, nem egyszer volt, hogy este 8 tól pirkatadig mászkáltam vele, mert akkor még nem tudtam, hogy hasfájós, de igazából nagyon ügyesen elalszanak alvókendővel, macival, vagy azzall a csilingelő típusú babazenével(mint a körforgó)10 órás hosszúak is vannak a neten, az egyikben buborékok szállnak, most 13-15 kg-s a kicsi, ha nem megy elaludni, a kiságyából bámulhatja a laptopról, nálunk halálkoomolyan olyan, mintha hipnotizálná a gyereket :) ha sírna elalvás előtt, egy varázsütéssel megnyugtatja, épphogy megcsendül :) de ehhez baba korában szoktattam(lehet kell, hogy ismerős legyen, mert pl ez a babazene ismerőséknél semmit nem hat, míg nálunk én sokszor még a is csak hihetetlenkedem, hogy hathat ennyire a kicsire)

2015. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*és piciként sokszor törökülésben ültem és úgy ringattam, így a gerinc kevésbé terhelődött, legalábbis úgy meg se éreztem
2015. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!