Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy 13 hónapos...

Hogy néz ki egy 13 hónapos baba étrendje?

Figyelt kérdés
Illetve mennyire megengedett az "édesség" (nálunk pl a banán és a yoghurt is annak számít) ? Illetve Mennyire megengedett pl egy falat csoki, gumi cukor stb?

2017. okt. 22. 17:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem egészséges és nálunk is nagyon ritka pl a csoki.. csak érdekel! Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 22. 17:59
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Semmi szüksége se csokira, se gumicukorra... de a te (bajod) döntésed hogy neveled, mennyire egészségesen táplálod.
2017. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 12 hós. Reggeli anyatej, tízórai gyümölcs babakeksz, vagy túrókrém, vagy házi gyümölcsjoghurt, ebéd főzelék husival, uzsi gyümi, vacsi anyatej. Napközben sokszor rágcsál puffasztott rágcsákat, kiflit, sajtot stb. Csokit és más édesseget még nem kapott, még várnék vele.
2017. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem adnék neki ilyeneket. Felesleges, csak azt éred el vele hogy rosszul fog enni. Attól hogy te szereted, még nem jó a babának.
2017. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 scsillag82 ***** válasza:

13 hónapos babám reggel tejitalt iszik kb 2 decit.

Tízóraora üveges gyümölcsöt amiben van műzli joghort vagy túró.

Ebédre főzelék félét. Mindenféle zöldséget husit stb lepürésítem még. Sajna főzelékbe darabosat nem figad el. Ill a felnött kaját se szereti csak a bolognait.

Uzsira tejpép amibe teszek banánt. Vagy baba pudingot kekszet. Vagy csak a kezébe adok almát vagy banánt.

Vacsira kenyér sajt párizsi paradicsom. Ezeket szépen megrágja.

Lefekvéskor tejital.

Csokit nem kap es más tmrágcsát se. Persze előfordult már de igyekszem kerülni.

Szerintetek ez így elégséges?

Nálatok hogy van ez kedves kérdező?

2017. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

13 hos, nagyon nehez idoszak a fogzas miatt. Van, hogy napokig csak pepeset hajlando enni, aztan viszont kikopi a pepeset es csak darabosat...van h amit tegnap meg joizuen evett, ma mar hiszterikusan kopi ki vagy eleve ranezni se hajlando...

De amugy "nyugalmi" idoszakban (amikor epp nem jon foga, szoval szinte mindent megeszik) igy nez ki egy napja:

Reggeli tapszer.

Tizoraira es uzsonnara gyumolcspep,joghurt, turokrem vagy tejszelet.

Ebedre es vacsorara bebietel, vagy szendvics, vagy a sajat foztom. Mar szinte mindent eszik.

Elalvas elott tapszer.

2017. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja es elozo vagyok: gumicukrot nem adnek neki, mert az nagyon nehezen emesztheto. Egyszer kiserleteztem egy kisgyerek rokonommal, a kiserletben gumicukrot kellett olvasztani....es nem olvadt meg, csak osszezsugorodott es fustolt, es olyan szaga volt mint egy autogumi abroncsnak! Azota en sem merek gumicukrot enni, annyira dobbenetes volt ez az elmeny.


Csokit adnek neki, de nem igazan szereti. A pudingot, joghurtot, kremes dolgokat jobban szereti.

2017. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!