Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főiskola és baba levelezőn....

Főiskola és baba levelezőn. Kivitelezhető?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok,jövőre tervezünk kisbabát,már van egy gyermekünk.Én elég későn érő típus vagyok szakmailag,és jövőre szeretnék főiskolára menni.Dolgozom,és olyan munkahelyem van ahol a diploma által feljebb lépnék,na meg nagyon akarok is tanulni.Azt nem szeretném,hogy szüljek,és majd csak vagy 2-3 év múlva menjek fősulira (bár lehet ideálisabb lenne) de ha diploma után szülnék már elmúlnék 35,lehet össze se jönne (az elsőt sem adták könnyen) kérdésem,hogy aki jártas ebben,szerintetek mennyire kivitelezhető,hogy kisbaba mellett levelezőn fősulira járjak? (nem kötelezőek a konzultációk,csak legyen meg a vizsga de bejárnék,és addig fogadnék babysittert meg a párom is segítene) nagyszülők nincsenek.
2017. okt. 30. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bírod energiával, kivitelezhető. :) Nem lesz könnyű, de ha a férjed támogat, menni fog.
2017. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én levelezőn járok mérnök képzésre. Nagyszülők 300 km- re vannak, így csak a férjem tud segíteni. Konzultációkra járok. Szerintem fontos, hogy oda is bejárj. Nem egyszerű tanulni a fiam mellett. Nap közben nem is megy. Amikor elalszik este én akkor tanulok. Nem könnyű, de megoldható.
2017. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is szeretnék bejárni konzultációkra,ez havonta 5 napot jelent hétfőtől-péntekig.Ennek egy évben csak a töredékét tudja a férjem megoldani,ezért gondoltam azt,hogy kérnék fizetős segítséget.Te ezt hogyan kivitelezted? Konzultációkon kívül mikor kell még,egyáltalán kell-e bejárni a suliba vizsgákon kívül?
2017. okt. 30. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Itt csak pénteken és szombaton van konzultáció. Hétvégente ő nem dolgozik, pénteken pedig ilyenkor eljön korábban. Havonta 1, max 2 hétvége van, amikor be kell mennem, azon kívül pedig "csak" vizsgázni :)
2017. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam "csak" anyagi korlátok voltak-magyarul nem a gyerek miatt nem tudtam főiskolán tovább tanulni.Egyszerűen a levelező az én fizetésekhez képest horror összeg lett volna.

Én két okj-s képzést végeztem el, mindkettő 2 éves,elég sokat kellett bejárni is és tanulni is.Nem volt egyszerű együtt,de sikerült.Nagyszülők sincsenek a közelben.

Szóval: Hajrá!

Megkérdezhetem,hogy anyagilag mennyibe lesz mondjuk egy féléved?

2017. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Állami finanszírozott képzés lesz,így nagyjából semmi.

Okj-t én is elvégeztem mióta szültem,kettőt is,de ott szombaton volt a konzultáció,könnyebben bejártam,most viszont kisbaba mellett kell majd megoldani,őt itt hagyni hétköznap egy babysitterre,és azért ez okoz nekem gondot lelkileg...de ugye valamit valamiért.

2017. okt. 31. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz, nekem még csak 1 Babám van, de heti 6*1,5 órát dolgozom és msc levelezőre járok. Szakdolgozatomat megírtam, márciusba megyek államvizsgázni. A munkámat akkor csinálom, amikor a gyerek alszik, szerencsére a Férjem munkaideje teljesen kötetlen, itthon tud maradni addig Vele. Este tanulok, 8 után amikor már alszik vagy hajnalba felkelek. De ehhez kell egy nagyon jó alvó Kisgyerek. Most lesz 1 éves. 2-szer alszik egy nap, másik alvásidőben pedig a háztartást csinálom. Szerintem vágj bele!
2017. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!