Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Négy baba szoptatása az...

Négy baba szoptatása az kivitelezhető? Lehet egyáltalán egy nőnek önmagában annyi teje?

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kivitelezhető, legalábbis hosszú távon.
2013. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerény véleményem szerint nem.
2013. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nagy kitartással, miért ne.

mindenesetre megterhelő kettőt is szoptatni.

2013. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
Hm, ez jó kérdés. Utánajárok. :)
2013. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Ezt a választ kaptam:

A tejtermelő képesség egyéni adottság kérdése is, és minden nőnél más és más. (Valami ilyet írtam korábban én is.) Szóval nagy általánosságban nehéz róla írni.

De, néhány száz éve Franciaországban hoztak egy rendeletet, miszerint 7-nél több gyermeket nem vállalhat egy szoptatós dajka.(!) - Persze az más kérdés, hogy az akkori dajkák vajon miként, pl. kizárólag szoptatták-e az összes babájukat vagy közülük hányat és hogyan, meddig, de az biztosnak tűnik, hogy a nők (többsége) eredendően képes több babát is szoptatni egyszerre. 1-2 babát tutira, de még akár 3-as ikreket is, pótlás nélkül, persze megfelelő támogatással.

Namost a 4 már ennyivel nehezebb ügy, de ezek alapján elvileg, ha az anyuka nagyon rágyúr a dologra ÉS van sok-sok segítsége a babák gondozásához (és szerintem itt talán ez a hangsúlyosabb), akkor ez sem lehetetlen. ;)

2013. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia én 4 babát szoptattam, a sajátomat, a húgomét neki 2 babája van de teje egy deka se,és a baártnőm gyerekének is én adtam tejet mert rengeteg volt. lefejtem és odaadtam nekik tejtárolóba, így ők is anyatejen nőttek fel. én ugysem tudtam volna annyi tejet elrakni és még midnig tele van a fagyasztóm mert még ezen felül is tudtam lefejni a fiam 2 és fél éves
2013. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

De szép, gratulálok! :)

Ja igen, az ugye, hogy van-e/lehet-e elég tej, csak a kérdés egyik része. A másik az, hogy hogyan: csak szoptatással, vagy szopi+fejéssel, vagy csak fejéssel, vagy máshogy. Elég nagy különbség lehet az egyes módszerek között.

2013. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti vagyok, nekem a szopi fejés vált be a legjobban, ha tele a cici és épp a fiam nem volt éhes akkor fejtem után amikor éhes lett akkor mengit szopi a mradékot kifejni :D
2013. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!