Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 29. hetes terhes...

Jelenleg 29. hetes terhes vagyok, és névválasztás bajban?

Figyelt kérdés
Naszóval. Nagyon tetszik nekem az Eszmeralda név, kislánykorom óta. Semmi extra dolog, de nekem ez egy nagyon tetsző név. Terhes vagyok, és a baba nemét 90%ra lányra mondták. Én azonnal az Eszmeralda nevet mondtam persze otthon, amire a párom is, anyám is, tesóm, párom anyja kb. lefehéredett. Legyen Krisztike vagy Zsuzsika, de ne csináljak bohócot a gyerekből, mondják, meg hogy csúfolni fogják stb. Most napok óta nagyon el vagyok keseredve, mert az Eszmeralda a szívemcsücske név, mást nemigen tudok elképzelni. ( ja, masodik névnek se akarják hallani :S) Ti mit tennétek. feladnátok az Eszmeralda nevet?( pedig Eszmi- nek tök édi becézni )
2017. nov. 1. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Úgy gondolom,hogy a névvàlasztàs a szülők döntése és ők vàllaljàk a felelősséget is.Tehàt a többieknek nem igazán van beleszólàsa.Én nem adnàm ezt a nevet a kislànyimnak,és nem azért, mert nem szép...Csak az emberek vannak annyira primitív én,hogy cikiznék miatta.Szóval szerintem keress màsikat,biztos lesz olyan amibe beleszeretsz!Sok sikert!
2017. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Eszmeraldárol a cigány lány jut az eszembe

Szegényt ne csúfolják emiatt

Egy életre megutálhatja a lányod ezt a nevet


Van ilyen mese is a notredamusi toronyőr

2017. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
És ezt nem bunkosagbol írtam nem szeretnék félreértést
2017. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Pedig jobban járna a gyerek, ha a nagyszülők választanának nevet a gyereknek. Ez sajnos nemcsak rád, hanem a mai magyar kismamák kb. 80 %-ára igaz.
2017. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán angolul még nem lenne olyan rossz, de így magyarosan, fonetikusan leírva szerintem borzalmas. Nekem is a romák ugranak be először erről a névről. Szerintem ez a Te és a Férjed döntése, így ha ő nem akarja, ne erőltesd rá. Olyan név legyen, amelyet együtt választotok ki, és mindkettőtöknek tetszik. Mellesleg szerintem cikizni fogják szegényt a neve miatt is...

További boldog babavárást!

2017. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Mikor én nevet választottam a lányaimnak,szemelőtt tartottam hogy mi van ha szegény egy szemüveges szeplős 90kilós lányka lesz majd,pl egy Eszmeralda az emberekből szivrepedést váltana ki.De akkor is ha egy álom szép csinos dekorativ csajszi,egy életre nevettség tárgya lesz!Vegyél egy cicát és nevezd el igy de ne tedd tönkre egy rossz névválasztással a lányod életét!!
2017. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért kell minden ilyen idióta kérdésnél elmagyarázni, hogy a gyereknek választasz nevet, és nem egy plüssállatnak vagy játékfigurának vagy rajzfilmszereplőnek...

Annak a szerencsétlen gyereknek azzal a névvel kell túlélnie az ovit, az iskolát, azzal kell munkát találnia, beilleszkednie, és ezt NAGYON NAGYON NAGYON megnehezíti, ha ilyen nevet kap a szerencsétlen.

Kérdező, a stílusodból ítélve vagy retardált vagy, vagy pedig troll és ez egy kamu kérdés.

Tegyük fel, hogy igaz, ezesetben vegyél magadnak egy barbie babát és nevezd el azt Eszmeraldának, az lehet a szívedcsücske meg édi bédi tündi bündi, de könyörgöm, egy érző, értő emberi lényt ne büntess ilyen gyász névvel.

2017. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jézusom, milyen bunkó válaszadók vannak. :( Mondjuk a kérdező ostobaságát nem sikerült felülmúlnotok. :D
2017. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!