Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan sikerült az első...

Hogyan sikerült az első étkezést kiváltani? Mennyi időbe telt? Nálunk akadozik a dolog.

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos múlt, anyatejet és tápszert is kap. Tápszerből sajnos többet. Másfél hete kezdtem a kóstoltatást a délelőtti evésnél. Minden nagyon ízlik neki, almát (nyersen és sülve is), banánt és krumplit kapott eddig, de 15-20 kanálkánál nem eszik többet, pedig úgy tűnik, nagyon ízlik neki. Utána megszoptatom, de az nem elég neki ebédig. Háromfélét (+ tápszert is) pedig nem akarok neki adni egy étkezésre. Hogyan csináljam, hogy jól is lakjon, de haladjon is az étkezés kiváltása?
2010. máj. 30. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is nehézkesen ment, de hidd el, idővel azt veszed észre, minden rendben megy. Nem kell sietettni a dolgot, neki is szoknia kell az új ízeket. Sőt, mi például sokáig 5-6 kanálnál voltunk leakadva, többet nem akartak enni. aztán kb. 2-3 hét után elkezdtek többet enni, végül sikerült kiváltani, majd 2 hét után újra nem akartak enni 3-4 kanálnál többet. akkor tartottam kis szünetet és azóta úgy-ahogy esznek. Van amikor jobban, van amikor kevésbé, de ez már inkább a nagy melegek, fogzás, betegség miatt vannak.

Írod, hogy nem elég neki a pár kanál és szoptatás. Mi lenne, ha akkor nem szoptatnád, hanem tápszert adnál és a következő etetésre meg hátha elég lenne csak az anyatej és nem kellene tápszert adni? Vagy nem az a gond, hogy nincs elég tejed főzelék után? Bár ebben én sajnos nem nagyon tudok tanácsot adni, mert nálunk 1,5 hónapos koruk óta csak tápszert kapnak.

2010. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia! Mi ugyan így voltunk ahogy jelenleg te a babáddal. Az én lányom is 5hónapos múlt, 4 hónapos korától kezdve hozzátáplálom. Én azt vettem észre hogy ha gyümölcsöt kap, akkor ugyan annyi tápszer megeszik utánna mintha nem kapna gyümölcsöt. Mostanában ebédre főzeléket (brokkoli-krumpli, sárgarépa krumpli, stb) kap, utánna csak 60ml tápszert eszik. AMúgy 180ml-t evett eddig ebédre.

Szép lassan kialakul nálatok is, megszokja az új ízeket.

2010. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és 8 hónapos korára sikerült kiváltanunk az ebédet.
2010. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!