Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányomnál szeretném...

1 éves kislányomnál szeretném a reggeli és esti tápszert kiváltani tejjel. Hogyan tegyem? Inkább reggel probáljam az első adagot? Kiforralva? Higítva? Milyen tejet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Reggel és forralva,de csak UHT tejet,tehát nem 1.5 százalékost.
2009. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi úgy csináltuk, hogy megcsináltam a szokásos adagja mínusz 1 dl tápszert és ebbe kevertem bele az 1 dl, forralt, nem agyontartósított 2,8-as tejet. Mindenképpen reggel próbáld, hogy ha nem tetszik a szervezetének, akkor ne éjjel legyen gond belőle. Ha huzamosabb ideig nincs gond, akkor emeld a tej arányát, addig amíg csak tejet nem kap. Utána lehet áttérni az esti tápszer kiváltásra.

Nekünk így javasolt a védőnő, semmi esetre sem hígítva, mert az olyan, mintha vizet adnál neki, csak a helyet foglalja a pocakban.

2009. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

UHT tejet?! tehát tartósat?!


én ezt egyszerűen nem értem!!!!!!!!!!!!!!!

miért akartok a babátoknak egészséges és neki való tápszer helyett sz.r, tápanaygban szegény, nehezen emészthető tejet adni???????? Miért?

én imádom a tejet, de könyörgöm, ők még babák!!!!!

a babáknak tápszer, babatej való, majd ha 2-3 évesek lesznek, akkor esetleg jöhet a tej!!!!

miért akarjátok átszoktatni a tehéntejre??????!!!!

2009. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont ma kérdeztem erről a védőnőt.

Nekem azt mondta nem kell hígitani, és hogy NE uht tejet vegyek. Hanem zacskósat, abból is a kéket.

2009. szept. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Harmadik!

A kérdező nem azt kérdezte, hogy kiváltsa-e a tápszert tehéntejre, melyik az egészséges, hanem azt, hogy hogyan tegye. Felnőtt nő, mi több, anya, ne kelljen már megmagyaráznia, hogy miért döntött így.

A hátamon feláll a szőr, hogy már nem lehet semmit anélkül kérdezni, hogy ne magyarázkodjon az ember!

2009. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van!!!!!!!!!!

Én az esti tápit még nem mertem kiváltani tejre mert nem laktat eléggé és nem vacsizik annyit hogy elég legyen.

Én 2,8-as tejet adtam neki forralva.Eleinte nem ette, majd 1 hét elteltével újrapróbálva ízesítve macival szereti és reggel azt eszi este pedig a tápszert nem tudom mikot szokunk le róla!

2009. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő javasolta tegnap,hogy most a télen még ne váltsak tejre-1 éves a lányom-hanem majd tavasszal-a vitaminok miatt.A tejben nincs annyi vitamin és ásványi anyag,mint a tápszerben,és nem is olyan a felszívódása,ezért javasolta ezt...meg jön az influenza szezon is...
2009. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!