Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell az 1-es méretű pelus,...

Kell az 1-es méretű pelus, vagy elég a kettessel kezdeni?

Figyelt kérdés
A 34. héten voltunk utoljára UH-n, nem is lesz több, akkor kereken 2 kg-ra becsülte a gép a kislányunk súlyát. Mivel ilyenkor már 20-30 dekát is hízhatnak egy héten, elvileg bőven eléri a 3 kg-t, mire megszületik. Eddig úgy voltam vele, hogy elég a 2-es méretből vásárolnunk, vettünk is 4 márkából, hogy kitapasztalhassuk, melyik válik be, de most belegondoltam, mi lesz, ha kisebb lesz. Érdemes venni egy csomag picit is?

2017. nov. 2. 22:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35 hetesen becsülték 2320 grammra, 38+4 napon megszületett kemény 2200 grammal meg 44 centivel, még az 1-es pelus is majdnem a hónaljáig ért :D Vegyetek, csak ne sokat, 1 csomag elég, aztán majd meglátjátok, mekkora lesz a baba, és aszerint vesztek még.
2017. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%

Sosem hasznaltunk 1es pelust...vagyis azt hiszem...mindharomnal a 3-x kiloig irt meretet vettuk.ez azt hiszem mar 2es...vagy csak a liberobol van 2-x kiloig?

A lenyeg,hogy a gyerekek 3670,3650,3490 grammal szulettek.es mimdharomnal a 3kilotol valo pelust hasznaltuk.

Nem tul sokaig,mert nekunk mindig az a pelus volt jo,amelyiken az also sulyhatar kornyeken volt a gyerek sulya.tehat egy 4 kiloig valot nem tudtam volna hasznalni a 3,5 kilos gyerekeknel.

De a korhazban is sztem a 2 es liberot adjak alapjaraton.

Ha megszuletett a pici,akkor siman vehet apuka kisebb pelust.

Megneztem,minden pelusbol amit neztem 2 kilotol van az egyes.ez sztem egy 3 kilo feletti gyerekre kicsi..

De ez az en tapasztalatom.a koldokcsonk miatt is erdemesebb a nagyobbat venni,mert jobban feler es nem bizergalja pont a tepozar a csonkot.

Feleslegesen ne vegyel a bizonytalanra kisebb pelust.

2017. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én Libero 1-es méretű pelenkát vettem, mert az utolsó uh 2800 g körülire tippelte a babát, és ez a pelenka 2-től 5 kg-ig jó. Tökéletes volt a babára, 3100 grammal született, még hetekig ezt a méretet használtam.
2017. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!