Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha mindenki...

Mit csináljak, ha mindenki ellenem van? Ekkora bűn, hogy akarok valamit kezdeni az életemmel?

Figyelt kérdés

Májusban született meg a kislányunk, a 4. félévet az egyetemen már nem kezdtem el. Két félévet passziváltattam, de már akkor is mindenki mondta, hogy hagyjam ott (a párom, a szüleim, családom).

Februárban szeretnék visszamenni, de ebben senki nem támogat. Nem azt mondják, hogy nem fognak segíteni, vigyázni a babára, hanem hogy nem értik, miért érzem szükségét ennek, meg pl. a vőlegényem mondja, hogy számára ez olyan, mintha nem bíznék benne, meg abban, hogy képes eltartani minket.


3 félévem lenne még, plusz utána a mesterképzés.


2017. szept. 20. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
neked van igazad. ha ez olyan mit szeretnél csinálni akkor ne hagyd abba. én nem mentem egyetemre mert nem tudtam hogy mi akarok lenni. de attól még nagyon is jó ha van diplomája az embernek. főleg ha szereted is amit tanulsz.
2017. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt a kedves vőlegényednek, hogy ha történne valami vele, akkor ugyan miből fogod eltartani a gyereket? A saját jövődre is gondolnod kell, ne függj másoktól, úgyhogy ha van rá mód, mindenképp folytasd az egyetemet.
2017. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Végezd el, ne függjél mástól.
2017. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Meg hiába mondom pl. anyának, hogy bármi történhet, nem hagyatkozhatok mindig a vőlegényemre. Neki csak az a válasza, hogy hát akkor ott lesznek ők apával, meg a nevelőapámmal és segítenek, rájuk bármiben számíthatok... De ők sem élnek örökké, hiába fiatalosak.
2017. szept. 20. 08:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról szol, h megbizol-e benne. Ha te benned ilyen igény van, akkor ezt ők nem nyomhatjak el. Mindenkinek van egy magával szembeni elvárása és sajnálatos ha a családja ebben nem támogatja. Ezt ertesd meg a pároddal, hogy a ket dolognak semmi köze egymashoz. Egy dolog az, hogy az ember mikent van egy kapcsolatban, mennyire vallal reszt vagy felelősséget, es egy masik dolog az, hogy önmagát hogy valositja meg. Ha a párod ebben nem támogat, ezzel a te egodat tapossa meg.

Természetesen ezt azokra a helyzetekre értem, amikor az önmegvalósítás nem karositja a kapcsolatot.

2017. szept. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezd meg, mit csinalsz, ha az o fizetese egy idore kiesik, vagy ne adj Isten vele tortenik valami. Illetve hogy gondolja, a gyerek 3 eves kora utan te mar nem fogsz akarni tobbet az eletben dolgozni?
2017. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még az életben nem hallottam.


Mondjuk én pont most nem mennék vissza, inkább a gyerek másfél éves korában, mikor mehetne bölcsibe is és még jót is tenne neki napi 4 óra gyerekek között.


Nem baj, ha elbocsátanak, felvételizz újra ugyanoda, akkreditáltasd a kreditjeidet, és minden meg van oldva. Ha februárban kezdenél, pont a szeparációs szorongás kezdetén lennél távol, azt lehet, hogy megsínylené a kicsi.

2017. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonom szeretett volna főiskolára menni és a férje lebeszélte róla, azóta is bánja, már több, mint 20 éve.


Az alapképzést, amit elkezdtél mindenképp fejezd be és ha minden jól megy a mestert is. Végzettség nélkül nehéz boldogulni a munkaerőpiacon. A vőlegényeddel is ne adj isten bármi történhet és hirtelen neked kell családfenntartóvá válnod. Ezt mondd el neki, beszéljétek meg a dolgokat.

2017. szept. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szépen közlöd a családoddal, hogy magadért csinálod. Mert ezt szeretnéd és a férjed, ha szeret, akkor ebben támogasson most.
2017. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A családod sose hallotta, hogy "csak az a tied, amit megtanultál?" Állítólag a Habsburg királyi család minden tagjának is el kellett sajátítania egy-egy polgári foglalkozást is, pedig ők aztán bízhattak a családi vagyonban... Minket még azzall biztattak annak idején, hogy gyömöszöljünk a fejünkbe minél több tudományt, sőt igyekezzünk a lehető legtöbb gyakorlatias dolgot (kötés, varrás, szerelés, kertészkedés, stb.) is elsajátítani. A háború után sokan megélték, hogy a vagyon, amiből vígan megélhetek volna ők is és még sok generáció a családjukból hirtelen semmivé lett, és a fennmaradáshoz tényleg az addig megszerzett tudásukat kellett mozgósítani. A grófnő zongoraórát és nyelvórát adott, és így tovább.

Abba ne hagyd a tanulást! Miért dobnád ki az eddig belefektetett energiát?

És igenis, rettentő fontos, hogy legyen egy szakmád, amiből adott esetben el tudod tartani magadat és a gyereke(i)det. Adja a Jóisten, hogy sose legyen rá szükséged, de nem szabad olyan kiszolgáltatott helyzetbe kerülnöd, hogy az éhhaláltól és hajléktalanságtól kell félned, ha a férjed 50 éves korában belebolondul egy ifjú kolléganőjébe. Vagy pl. szívinfarktust kap és meghal.

2017. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!