Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor a kisbabák egész...

Most akkor a kisbabák egész nap csak alszanak, vagy egy perc nyugalom sincsen mellettünk?

Figyelt kérdés
Első gyerekemet várom, 6 hónapnál vagyok. Őszintén megmondom fogalmam sincsen, hogy milyen egy újszülöttel, mert nekem még sosem volt és a közvetlen környezetemben sem szült senki. Viszont kicsit távolabbi körben csomóan, abba viszont nem láttam bele, de tanácsokat azt rengeteget kapok. Innen jön a kérdésem. Ha azt mondom, hogy nehezen tudom kialudni magam, akkor rendre azt a választ kapom, hogy próbálják meg hozzászokni, mert onnantól, hogy megszületik a babám nem fogok aludni éveken keresztül, se éjjel, se nappal és örüljek majd, ha arra lesz 5 percem, hogy megdörzsöljem a szemem. Viszont mikor azt mondom, hogy alig várom, hogy a babám velem legyen és mozgolódjon, gügyögjön, nevessen és sírjon, akkor azt kapom, hogy miről beszélek, hónapokig csak feküdni fog egy helyben, mint egy cipó, mit várok tőle, hiszen egész nap csak aludni fog, meg enni, amikor felkel.. Ez csak egy példa, de FOLYAMATOSAN ellentétekbe ütközöm és kezd baromira elegem lenni. Most akkor mi fog igazából történni? Egyszerre fog egész nap ébren ordítani és egész nap némán, mozdulatlanul aludni?!
2017. nov. 6. 12:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A babák különbözőek. Vannak eszik-alszik típusúak, és vannak olyanok, amilyenektől tényleg egy perc nyugtod sincs.
2017. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden baba egyforma.

Van, aki eszik, alszik 3 órát, és ezt ismétli az első három hónapban.

Van hasfájós baba, aki sír, hiszen fáj a hasa.

Van, aki tíz percenként akar enni, vagy "csak" két órás, maratoni cicizésre vágyik.

Van, aki alszik: de csak amíg anya ott van mellette.

Nincs két egyforma.

Lehet, hogy mindegyik változatból jut egy kicsi: első két hétben csak eszik-alszik, aztán fáj a hasa, jön a foga, stb, és könnyebb meg nehezebb napok jönnek felváltva.

Előre pedig végképp nem lehet tudni, hogy mire számíts. Azért sem, mert az egyik anya remekül elvan akkor is, ha három éven keresztül minden este kelni kell, más pedig embert tudna ölni, ha csak 7 órát aludt.

Mi sem vagyunk egyformák.

Akár jó, akár rossz időszak volt, csak egy a biztos: elmúlik. :)

2017. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt előre nem lehet tudni, és mindenkinek másmilyen a kisbabája. Eleinte az én lányom is egy kis tündér volt, evett meg aludt, de aztán ahogy elérte a hasfájós korszakot, onnantól alig aludtunk. Rengeteget kellett sétálnom vele éjjelenként. Aztán elkezdődött a fogzás és azóta hol jól alszunk, hol nem. Ezt majd kitapasztalod. Nem lehet adni igazán senki szavára, hisz nem ugyanolyanok a babák.
2017. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudhatod.

Van olyan baba, aki kiskorától átalussza az éjszakát.

Van olyan, aki még 1-2-4 évesen is felkel éjszaka.

Napközben persze minden kisbaba alszik valamennyit. De akkor te nem biztos, hogy aludhatsz, mert főzöl, vasalsz, stb. Vagy egyszerűen csak az fog hiányozni, hogy estétől reggelig végigaludj egy éjszakát. Arról nem is beszélve, hogy hétvégén, sokáig lustálkodni az ágyban :)

2017. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se. De nagyon babafüggő. Első babám evett, vagy 20 percig volt ébren utána aztán 2-3 órákat aludt. A kicsi meg más, ő is evett meg aludt volna szinte csak nem úgy, ahogy elképzeltem. 😂 szopi közben, mellkason, talán esetleg babakocsiban de ott is csak amíg tologattam. Délelőtt még aludt is, délután viszont max 5-10 percekre tudtam letenni. Viszont ébren meg semennyire nem volt el, kézben kellett lennie.

Az első 4-6 hét után már többet vannak ébren, de ez is változó, állítólag van aki az első 3 hónapot szinte végigaludja. Nekem a kicsi 6 hetes korától akár fél órát is alszik kiságyban, ébren viszont csak mostanában van el egy kicsit magában, 4 hónapos és 10- max 20 percről van szó. A nagy ennyi idősen annyit volt el magában, amennyit hagytam. Nem sírt, hogy vegyem fel. Nyilván foglalkoztam vele így is, de azzal nem volt gond, hogy pl gyorsan összemosogatok. Nem kapattam el a kicsit se. A nagy se túl nagy, szóval már csak ezért se tehettem volna. De a kicsi ilyen. Szóval babafüggő de szerintem mindkét állítás túlzás egy kicsit.

2017. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Ez a dolog szépsége :D minden azon múlik, hogy milyen babát dob Neked a gép: vannak a nyugis eszik-alszik babák és vannak, akik már az első időkben is sokat vannak ébren. Ehhez jön hozzá az aktuális probléma: kezdetben hasfájás, aztán fogzás, esetleg valamilyen betegség, szeparációs szorongás, megint egy kis fogzás, stb stb. Nem tudhatod előre, hogy Nektek milyen lesz, mert ez első sorban a babán, másodsorban pedig a ti személyiségetek múlik (mennyire tudtok alkalmazkodni, hol a tűrőképességetek határa, stb.)
2017. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Aranyos :) készülj fel a legrosszabbra(egész nap sír) meg a legjobbra(ritkán sír) igy a legegyszerűbb :D

Amúgy meg baba függő az egész!ha nagyon nyűgös (pl hasfájás) arra ott van mondjuk egy olyan megoldás h veszel egy hordozó kendőt(rugalmas,karikás) magadra kötöd és az jó lesz neki is(megnyugvás h ott vagy) és neked is(tudod tőle csinálni a dolgod és bármikor szopiztathatod benne).az alvás is babafuggo(mármint h te tudj aludni) hiszen ha nem kel óránként éjszaka akkor az már meg is van oldva,illetve nap közben is tudsz pihenni amikor Ő is alszik.

Nekem is mindig mondták h így nem tudsz majd aludni,meg elmenni fürdeni meg pisilni stb.hát nem mondom h könnyű,de mindent meg lehet oldani ha nem stresszelsz a dolgokon.mert akkor a baba is nyugodt ha nem érez feszkot.

Tehát ne foglalkozz a többiekkel mint mondanak,válaszolj nekik annyit h majd kiderül milyen lesz a kicsi!nem lehet egy kalap alá venni őket még a fejlődésben sem(majd meglátod ezt ia biztos mondják h jajj majd ha mászik meg jön a foga stb....)engem is próbáltak rémisztgetni csak nem foglalkoztam vele :D én is ezt ajánlom.türelemmel és nyugalommal várjátok a kicsit aztán panikmentesen(higgadtan) megoldani majd a problémákat :) nekünk ez vált be :)

2017. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
7 vagyok: Higgadt környezet nyugodt baba ;)
2017. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokan írtátok, de nem egészen arra akartam célozni, hogy most nekem mennyi nyugtom lesz, vagy mennyit fog hagyni aludni, mert fel vagyok készülve (szerintem) a rosszra és a legrosszabbra készítem magam. Egyszerűen csak lassan nem tudom mi a jó a gyerekben, pedig nagyon vágytam már rá, de csak negatív dolgokat mondok. Akármit hozok fel, akkor valami ilyen választ kapok. Az én kedvemre nem fog tenni (légyszíves ne úgy képzeljék, hogy én azt várom, hogy nekem bohóckodjon az újszülött, mert erről szó sincs) mert nem fog megmozdulni, nem fog rám mosolyogni, nem fogja nekem nyújtani a kezét, mert csak aludni fog. De aludni meg nem aludhatok majd soha, mert nem fog hagyni soha. Ha a tápszerről kérdeznék akkor mit érdekel az engem, előre le akarom írni a szoptatást, honnan veszem, hogy elfogadja majd a cumit, lehet egész nap mellen akar majd lenni, ha a szoptatásról beszélek akkor gúnyos mosolyok, hogy na honnan veszem, hogy tudok majd szoptatni, azt nem én döntöm el. Akinek azt mondtam nem biztos, hogy lesz babakocsink, az azt mondta, hogy a gyerek mindenben és mindenen kívül ordítani fog, csak a babakocsiban nem, akinek mutattam a végül megvásárolt babakocsit az azt mondta, hogy mit flancolok, a gyerek úgyis ordítani fog a kocsiban, miért nem vettem kendőt inkább.. Lehet csak a hormonjaim, vagy ez a sok babatéma, de egyszerűen mintha mindenki próbálná elvenni a kedvem, mindenki úgy állítaná be ezt a dolgot, mintha szörnyű lenne, közben meg mindenkinek 2 gyereke van már, akiktől ezeket hallom. Kihullik a hajam már úgy érzem.
2017. nov. 6. 13:17
 10/25 A kérdező kommentje:
Bocsi, a helyesírás ellenőrző két szót is átírt és így értelmetlen lett a mondat, az elején az “irtatok” helyett “írtátok” aztán meg, ha jól emlékszem, egy “mondanak” helyett “mondok.”
2017. nov. 6. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!