Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivihetem, vagy sem? Kisfiam...

Kivihetem, vagy sem? Kisfiam 5 hós múlt,és mi a családdal együtt szoktunk a temetőbe menni.

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta,h ne vigyem ki a babát,mert-ne nézzetek hülyének- a szellemek ráülnek.Anyukám megkérdezett egy papot,aki viszont azt mondta semmi kárt nem fognak okozni a kicsinek,legfeljebb ő látja a fényeket(a gyertyákét?az angyalokét?)nem tudom mire gondolt.valamennyire hiszek ezekben a dolgokban,de nem gondolnám,h ártanának egy babának!Segítsetek légyszi.
2008. okt. 23. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan viheted. Nem hiszem, hogy a szellemek a temetőben csücsülnek és várják az arra tévedő csecsemőket.
2008. okt. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi 5hetesen vittük ki a kisfiam,hogy "meg mutassuk az apósomnak." semmi baja nem lett tőle.
2008. okt. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is voltunk kint a temetőben a pici babánkkal és semmi baja nem lett tőle, vidd ki nyugodtan.
2008. okt. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly halottak napjakor kivittük az akkor 11 hónapos lányunkat, és most is kifogjuk. Közbe meg meghalt apu, és hozzá is járunk rendszeresen. Nyugodtan kiviheted.
2008. okt. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vidd ki, nem fognak rászállni a szellemek! :-)

Erről az a történet jut eszembe, amikor édesapám egy hétre eltanácsolta nagymamámat a háztól (pedig a saját édesanyjáról volt szó), mert a testvérem hasfájós, sírós baba volt, nagymamám pedig egy reggelen odaállított és elkészítette a szenes vizet, hogy abban fürdeti meg a testvéremet, mert rontás van rajta.

Kb ugyanakkora realitásalapja van mindkettőnek. Ki mondta ezt neked egyébként? Nem valamelyik nagyi, vagy dédi véletlenül?

(Félreértés ne essék, én imádom a nagyimat, de vannak olyan abszurd benyögései, amelyek néha megmosolyogtatnak, néha meg már bántóak. Nekem elég nagy a pocakom és amikor harminc hetes voltam és mindenki bókolt, hogy milyen helyes a pocakom, akkor ő három napig azon sápítozott, hogy mennyire sajnál engem, amiért ilyen nagy terhem van és feleslegesen szétnyújtom a bőrömet, merthogy még egyáltalán nem biztos, hogy gyerek is lesz belőle, még bármi történhet. Merthogy nem jó jel első szülő nőnél a nagy teher. Hát, nem magyarázom, hogy mit éreztem ekkor...)

2008. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ki nyugodtan. Én tavaly október 26-án szültem, elsején már együtt mentünk temetőbe. Engem jobban megviselt, mint a babáma, ő végig aludt, csak nekem mvolt még sok a mászkálás, még nem épültem fel egészen és nem éreztem valami fittnek magam, de persze én ezt nem akartam elhinni anyukámnak :) Idén már nem lesz ilyen gondunk.
2008. okt. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Vidd nyugodtan! Én is hallottam már ilyet, hogy 1 éves kor előtt nem szabad kivinni a babát a temetőbe, mert a szellemek elviszik a lelkét... Nagylányom 6 hós volt, mikor kivittük, semmi baja nem lett. Picikém majdnem 3 hós lesz nov.1-re, jön velünk ő is. Kivéve ha nagyon rossz idő lenne. Szóval, menjetek csak! :-)
2008. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat,megnyugtattatok,és teljes mértékig egyet értek Veletek!Jó babázást mindenkinek.Még 1x köszi!
2008. okt. 23. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!