Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres vagy anyatejes...

Tápszeres vagy anyatejes babáknak van-e inkább alvásproblémája?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sok anyatejes baba egész sokáig cicin alszik el, míg ugye ez a tápszereseknél kilőve. Ezért gondolom, hogy nekik kevesebb az alvásproblémájuk, hamarabb átalusszák az éjszakát, kevesebbet ébrednek és hamarabb/könnyebben visszaalszanak. Vagy tévedek?

11 hónapos a fiam reggel este és néha éjjel is szopizik. Jó ha este 8-tól olyan 4-ig alszik egyhuzamban. Ez is csak néha van, amúgy gyakrabban ébred. Érdekelne, hogy tápszereseknél "könnyebb"-e?


2010. máj. 31. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez nem függ attól,hogy szopik vagy tápszeres-e a baba. Csak attól függ,hogy az anyuka leszoktatja-e időben az éjszakai evésről. Ha nem,akkor mindegy,hogy mit eszik éjjel a baba.
2010. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs különbség. Az én lányom ugyanúgy aludt, mikor szopott, mint mikor tápszert kapott.
2010. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első lányom tápszeres volt,második anyatejes és mindkettő "nagyalvó".
2010. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam tápszeres, szomszéd kisfiú anyatejes. Mindkettő végigalussza az éjszakát.
2010. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fiam tápszere, és 7 hónapos volt, amikor adtam már neki főzeléket vacsorára. Akkor döntöttem úgy, hogy ez elég kell legyen reggelig, és kipróbáljuk, hogy így van-e. Amikor éjjel ébredt, kapott vizet, pár korty után befordult, és aludt reggelig. Azóta sem eszik éjjel, és csak akkor ébred, ha szomjas, vagy ha a foga jön:) Amennyiben kap laktató ételt estére, ki kell bírja reggelig. Tejpéppel is kibírja.
2010. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, utolsó vagyok, lemaradt a nem - tehát "kisfiam nem tápszeres":))
2010. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hetes korától tápszeres, és úgyanúgy ébredt enni ilyen picin. Aztán kb. 2 hónapos volt, amikor egy alkalommal kibírt 6 órát evés nélkül. Persze ezt nem éjjel csinálta. Szóval addig taktikáztunk, hogy az utolsó evés este 10-kor volt, így 4-5 között kelt enni. A régebbi szokás, hogy kb. 3 körül evett, úgy szünt meg, hogy cumit kapott, és azzal aludt tovább. Most már este 9-től reggel fél 7-7-ig alszik, közben van hogy nyöszörög a cumiért, azt ha meghallom, akkor megkapja, de anélkül is visszaalszik.

Szóval szerintem részben gyerekfüggő részben szoktatás kérdése. Ha éjjel rendesen eszik, tehát nem csak nasizik, akkor biztos, hogy éhes, ha csak keveset cicizik, akkor megszokásból kel. Erről cumival, kis teával le lehet szoktatni általában őket, de ezt sem tűri minden gyerek. Mivel már 11 hónapos, szerintem adhatnál táplálóbb étel vacsira, majd utána később fürdesd, úgyis jön a nyár, illetve szopiztasd kicsit, akkor lehet, hogy több ideig bírja.

2010. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az enyém akkor sem aludt mikor még szoptattam és most sem mióta tápszerezem...:) szerintem nem ettől függ
2010. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés.

Két anyatejes gyerekem van, az egyik 6 hetes korától átalussza az éjszakákat (most lesz három éves), a másik kilenc hónapos, és még nem igazán sikerült. :o)

Nem hiszem, hogy bármelyikkel "baj" lenne.

2010. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves.még mindig szopcsizik.Minden nap déltől 2-3 órát alszik.Minden nap.Szerencsére jó alvó:-)
2010. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!