Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha húsleveskockával...

Baj, ha húsleveskockával főzöm meg a zöldségeket 9 hónapos kisfiamnak? Mit használjak helyette?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
hát szerintem ne azzal főzd. tele van sok mű dologgal. én csak párolom a zöldséget neki husival együtt. amikor főzök húslevest jégkockatartóba teszek el és azt teszem bele hogy higítsa az ételt és így még finom is lesz az íze. a húsleveskocka szerintem még túl fűszeres neki.
2010. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem tenném. nem kell semmit sem használnod helyette, a zöldségek önmagában elegendők szerintem... esetleg zöldfűszereket tehetsz bele: petrezselyem, zeller, ilyesmi
2010. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, baj. egy 9 hósnak még nem kell fűszerezni gyáltalán.
2010. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Zöldfűszereket már használhatsz (petrezselyem, bazsalikom, kakukkfű, lestyán, metélőhagyma stb) meg hagymát, pici fokhagymát is, azok már 8 hónapos kortól adhatók. A húsleveskocka baromira sós és ízfokozóval van tele (nátrium-glutamát), amiről csak rosszat hallottam...
2010. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen fűszerezni akarod, illetve ízesíteni, a DM-ben kapható Alnatura keverék nem tartalmaz ízfokozót, sem egyéb adalékot, viszont az is elég sós.
2010. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van vegamix nevű szárított ízesítő is (dm, spar), abban nincs se só, se na-glutamát. Én csak azzal ízesítek.
2010. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem kellmég ízesíteni,mert megterheli a veséjét
2010. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor megoldjuk máshogy.

Így gondoltam én is,de magában megfőzve,ízetlen és nem eszi meg.A húsleves lefagyasztva jó ötlet.

2010. máj. 31. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!