Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálsz a megmaradt kész...

Mit csinálsz a megmaradt kész tápszerrel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg nem lehet felhasználni, de tényleg ennyit ki kell dobni?

Lányom 3 napja játsza, hogy nem 3 óránként eszik 120-at, hanem másfél óránként fél adagokat.

Gond, ha a megmaradt tápszerhez öntök vizet, plusz tápszert és úgy adom neki következő etetésre?

Sokáig nem hagyom állni, max 3 órát a maradékot, soha nem csinálok előre kész tápszert. Ha utazunk is meleg vizet viszek termoszban és külön a port, és ha kell, akkor keverem.


2010. máj. 31. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Én kezdettől fogva azt csináltam, hogy ha megmaradt, a következő etetésig betettem a hűtőbe, akkor tettem hozzá még vizet és tápszert. Ha a másodiknál is maradt, azt már kiöntöttem. Most 8 hónapos, soha semmi baja nem volt.
2010. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Nekünk is volt ilyen időszakunk, hogy felét meghagyta, akkor én is betettem a hűtőbe, majd megcsináltam rendes adagnak amikor szükség volt rá.

De ha abból is hagyott azt már kiöntöttem.

Persze ha ilyen 10-20ml-t hagyott azt kiöntöttem sajnos :(

2010. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Elvileg 24 órán át tárolható hűtőben, persze csak ha nincs újramelegítve.

A kórházban az újszülöttosztályon is úgy csinálják, hogy bekevernek egy kancsónyit, ráírják a készítés időpontját, és ha kell valamelyik babának, akkor abból melegítenek kis adagokat.

2010. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen kiöntöm!!! ne add úgy ahogy írtad. Hasonlat: ha megmelegítem magamnak a tejet és nem iszom meg mind utána kiöntöm. Ugye nem tesszük vissza a hűtőbe.
2010. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Az utolsónak írnám, hogy a kórházban reggel melegítenek vizet, összekeverik a tápszerrel, majd a nap folyamán, amikor a babáknak adják, akkor felmelegítik!!!
2010. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én babám tök ugyanezt csinálja. Gyakrabban kevesebbre váltott egy pár napja. Na én úgy oldottam meg a kérdést,hogy megcsinálok neki egy üvegbe 90et(ennyit biztos eszik) egy másikba meg 30at,ezt ha kéri odaadom,ha nem akkor hűtő és a köv etetésnél ebből lesz a 90,és így tov. Mert bár el lehet tartani,de az újramelegítettet már nem és az én kicsim mivel lassan eszik,így tuti rá kell melegítenem. +Amibe már beleszopizott=belekerült a nyála,azt szerintem nem annyira jó tárolgatni. Ez az én véleményem,másnak más. :)
2010. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha már beleivott, öntsd ki. de nem értelek. ha tudod, h mennyit eszik, 1,5 óránként 60 milit, akkor miért nem annyit csinálsz? aztán ha éhes, csinálsz még.
2010. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mert mindig bíztam benne, hogy megeszi az egész adagot...

De ma már jól eszik, nincs ilyen gond...

Tudom, hogy elvileg nem jó eltenni, de ennyit mégsem öntök ki belőle...

Újracsinálni meg macera, mert a kicsi üvölt, a nagy meg már alig várja, hogy vele foglalkozzak...

2010. máj. 31. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!