Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aggódom. Másnak is...

Nagyon aggódom. Másnak is állt befelé újszülöttjének a lábfeje? Mi lett vele?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos látta de azt mondta pici helye volt a hasamban és azért. Felépítésileg egészseges a lábikója. Ugyan már van ortopediara időpontunk de csak decemberre.
2017. nov. 13. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most szüeltett? MÁrmint néhány napos a baba?

Az én babámnak eléggé befelé állt mindkét lábfeje, de kb 2 hét alatt, de lehet annyi sem kellett neki, de teljesen rendeződött, mire mentünk az ortopédiára 6 hetesen már a doki nem is mondott rá semmit, tényleg nem látszott már semmi akkor.

Szerintem van ami spontán elmúlik mert valóban elfeküdte és ahogy megszűnik a rossz tartás helyre áll.

Kicsit cirógasd a másik oldalát a lábnak, akkor autómatikusan jó irányba húzza majd. Tehát mivel befelé áll, így a külső talpélét picit vakard meg neki, akkor visszamozdítja jó irányba. Persze visszaáll majd még neki a rossz helyzetbe, de ha tényleg nincs semmi komolyabb akkor jövőhétre már lehet el is múlik.

2017. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden újszülöttnek kissé dongaláb-szerűen befelé fordul a talpa.
2017. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A külső felét simogasd és akkor kiegyenesedik hamarabb.
2017. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos lányomnak is késsé befelé fordult, mikor született. Simogasd, cirógasd minden este a lábszárát fentről lefelé, illetve a talpacskáját bentről kifelé. 15-ször minden este
2017. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is nagyon befelé állt az egyik lábfeje, nem fért el a hasamban, kicsi volt a helye nagyon. Tornáztatni kellett napi 5-6x, óvatosan tekergetni a lábfejét mindkét irányba pár percig. Nem lett semmi baja tőle, pedig viszonylag sokáig olyan volt neki, de 10 hónaposan már járt önállóan, már kiegyenesedett neki. Most 15 hónapos, minden rendben van a lábával (is) :)
2017. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt a kevés hely+nagy baba okok miatt, és ugyanígy ezt javasolták már a szülészeten, hogy cirógassam talpát, amitől reflexből kifelé forgatta és így az izom helyrehúzta talán pár hét, max. két hónap alatt.
2017. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Unokaöcsémnek nagyon befelé állt, kellett neki ortopéd cipő is, de teljesen helyrejött. Pedig neki tényleg durva volt, a saját lábain átesett. Most meg futóversenyen szerzi sorra az érmeket!
2017. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baj nincs. Az én férjem, miután megszületett a lányunk és kezébe vette, teljesen magán kívül volt, hogy vmi baj van a lábacskáival. Nekem nem is mert szólni. Hazament és elkezdte a netet böngészni, mert a gyerek lába gyakorlatilag egy karika volt. Nagyon megrémült, de aztán kitisztult neki, hogy ez a természetes és kényelmes pozíció az anyaméhben. Semmi baja a lábikójának, 4 éves lesz. Újszülöttnek könnyen idomul a kis csontja. Még a feje is eldeformálòdik egy szülés után, de utána helyre jön. Ha baj lenne ,már a szülés után szóltak volna!
2017. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babóm dongalábbal született. Csak a bal lába problémás, de az teljesen be volt fordulva. 2 naposan át kellett őt vinnem a kórház ortopédiai osztályára. Ott a doki azonnal elkezdte a kezelést az ún. Ponseti módszerrel. 6 hétig gipszkezelést kapott. Hetente vittük gipszelésre a kicsit, mindig egy kicsit kifelè "csavart" a lábán a doki. Nagyon rémisztő volt, én kb.sokkot kaptam az első gipszelésnél. Az én pici harcos amazonom viszont nem adta fel. Megtanult begipszelt lábbal kúszni, megfordulni. Aztán 6 hét után megoperálták. Átvágták az Achilles-ínt, majd újra összeillesztették. Ez megint durvàn hangzik, de kb.5 perces operációról volt szó. Erre azért volt szükség, hogy egyforma hosszùak legyenek az ugróizmai. Ezután még 3 hétig gipsz volt a lábán. Kb.2 hónapos volt a kicsi, amikor megkapta a sínt. Két cipőcske egy fémrúddal összekötve. Rémisztő szerkezet, és 4 hónapig napi 23 órát kellett hordania a kicsinek. Ez is sokkal rosszabbul néz ki, mint amilyen valójában. Nagyon ügyesen megtanult vele közlekedni a baba. Kúszott, gurult, hintáztatta magát az autós hordozóban. 6 hónapos korától már csak éjszaka kell hordania a sínt 4 éves koráig. Kb.3-4 havonta látogatjuk a segédeszközöst nagyobb cipőért, meg állítanak a sín hosszùságán. Most 13 hónapos a baba, jól működik a lába. (Megy, lépcsőzik, felmászik mindenhova). Az a fontos, hogy ne rèmülj meg, maradj nyugodt, tartsd be az orvos utasításait, és hagyd a gyereket kibontakozni.
2017. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is dongalábbal született, de mi már az ultrahangon tudjuk így felkészültünk. Felvettem a kapcsolatot a Heim Pál ortopédiával. 2 hetesen már gipszet kapott. ponseti módszerrel kezelték. Most 3 hónapos sínt hordunk még de már most nagyon szépek a lábai. Sok odafigyeléssel és az orvos által előírtaknak betartásával rendbe fog jönni mire járni tanul. A gipsztől pedig kockás hasa lesz! Kitartás, ma már ezt profin kezelik! Csak jó orvoshoz kell kerúlni.
2017. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!