Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aggódom,8 hónapos...

Nagyon aggódom,8 hónapos babám miért nem ül még?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos múlt 1 hete, átfordul hasról hátra és fordítva is, kúszik rendesen, és a mászást is próbálgatja (az még nem megy olyan jól neki mint a kúszás, pár mászó mozdulat után ismét kúszni kezd), továbbá kb. 2-3 hete kapaszkodva feláll.

Viszont ami miatt rettentően aggódom, hogy abszolút nem ül. Nem szoktam gyakran felültetni, de azért 1-2 alkalommal megpróbáltam, és egyedül kapaszkodás nélkül nem tud ülni (persze ebből adódik, hogy nem is ül még fel magától), ha valamibe tud kapaszkodni akkor meg tud ülni, illetve ha előre hajol és kezeit leteszi a földre úgy is ül. Ez nagyon nyugtalanít, most hogy elmúlt már 8 hónapos. Tornásznál voltunk még 7 hónapos korában, de akkor ennek még nem tulajdonítottunk nagy jelentőséget, mert akkor úgy gondoltuk van még ideje.

Kinek mikor ült a babája és szerintetek ez normális, h 8 hósan még nem megy neki? Nagyon furcsa nekem hogy már feláll kapaszkodva, viszont egyedül ülni és felülni még nem tud.



#baba #ülés #mozgásfejlődés #Dévény #babák mozgásfejlődése
2017. aug. 12. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Azert, mert meg van ra 10 honapja!

18 honapos korig " kell " stabilan egyedul ulni.


Siettetes helyett olvass egy kis szakirodalmat.

2017. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is hamarabb kúszott-mászott a gyerkőc, és csak azután ült önállóan. Szerintem ezt ne erőltesd, ha kapaszkodva már fel is áll, az teljesen jó, laikusként azt mondom, hogy nincs lemaradásban.
2017. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

A mászásból fog tudni felülni.

Mi jártunk Dévény tornára 4 hónapos korában. Ott mondtàk, hogy ha 8 hónapos koráig nem mászik, 10hónapos koráig nem ül, akkor menjünk vissza.

Még ne aggódj! Lehet, hogy majd egyik napról a másikra tudni fogja.

De ha 10 hós koráig sem megy neki, akkor én felkeresnék egy szakembert. A mászás nagyon fontos az agy fejlődésének.

Egyik ismerősöm babája sem mászott még 10 hós korában, elvitte Dévényeshez, pár alkalom kellett csak. Felvette videóra, hogy a hölgy megnyomott egy "gombot" a babán (valahol a forgók környékén) és ahogy ott nyomta egyből mászott. Ha nem láttam volna sajat szemmel, el sem hiszem.

2017. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem 18 hónapos korban kell felülni egy babának, akkor már régen járnia kell. De sok baba előbb áll, és csak azután ül. A kisebb lányom is állásból huppant fenékre és ült stabilan. Nem kell emiatt aggódnod.
2017. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Tornára vinném, az én fiam 8 hónaposan már bútor mellett lépegetett, 10 hónaposan járt. 6 hónaposan ült fel.
2017. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A fiam 8 hósan állt fel, és lépegetett kapaszkodva, de csak 14 hónaposan volt hajlandó megpróbálni egyedül lépkedni kapaszkodás nélkül. 11 hónaposan ült fel rendesen, stabilan.


1 éves koráig jártunk vele gyógytornára, mert 3 hetesen vettük észre, hogy nem próbálja tartani a fejét amikor felhúzod a kezénél fogva peluscsere után, és fekvéskor C alakban hátrafeszül. Féloldalas merev izomzat, a fejét is 3 hónaposan kezdte el tartani, de még fogni kellett a biztonság kedvéért (4-5 hónaposan tartotta stabilan), míg más kicsi ilyen kor már stabilan tartja.

2017. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

8 hónaposan mászott a nagyom, de még nem tudta magát megtartani. Mászásból is kB 45 fokos szögben tartotta magát egy pár másodpercig. Ennek ellenére 9 hónaposan kapaszkodva felállt és oldalazva lélegeztetés. A húga viszont már 7 hónaposan stabilan tartotta magát, ha ültettük, 8 hónaposan 1x fordult át, majd 9 hósan pikk-pakk, mászni kezdett.

Látod, minden gyermek máshogy fejlődik.

2017. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs, telefonról vagyok, oldalazva lépegetés akart lenni :)
2017. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

A fiam 7 és fél hónapos korában jött rá az ülésre.

Azelőtt mászott, forgott. Állni nem akart.


Neki úgy lett motivációja, hogy mászás közben miközben maga mögött történt valami, egy idő után nem csak a fejét hanem a testét is használni kezdte a hátra forduláshoz. Konkrétan csak ekkor ült oldalra, oldal támasszal. Most 8 hónapos és az ülést igen ritkán használja tudatosan - pl hogy szabad legyen mind két keze. Inkább csak ide oda forduláskor támaszkodik fel ülve. Van hogy kéz nélkül.


Szerintem sincs elkésve. Nemrég találkoztam egy kislánnyal, 11 hónapos volt és CSAK kúszott. A karjaival húzta magát. Az anyukája azt mondta, sok helyen voltak vele, de csak annyit tudtak megállapítani, hogy lusta.

2017. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom 9 hósan ült,12 hósan állt, 14 hónaposan lépkedett kapaszkodva,16 hónaposan egyedül járt. Ne siettesd!!
2017. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!