Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tökfőzeléket hogy csináltok 7...

Tökfőzeléket hogy csináltok 7 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
Még soha nem csináltam. Az jó, ha lehámozom, kiszedem a magját, felkockázom és berakom a krumplival főni vagy magában vízbe? Kb annyi idő, amíg a krumpli megfő?
2010. máj. 31. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a krumplit főzd, pár perc múlva tedd mellé a tököt, majd én szoktam egy szelet savanykás almát is (nagyon finom ízd ad a főzeléknek), ezzel egyidőben mehet az apróra vágott kapor. A tök és az alma hamar puhul, ha kész, turmixba vele, és lehet is enni. Nagyon szereti a babám.
2010. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy feltettem a gyalult tököt pici kaporral, csipet sóval és cukorral annyi vízbe főni, ami ellepi, aztán amikor megfőtt, két evőkanálnyi natúr joghurtba tettem pici lisztet, behabartam, és utána még picit átturmixoltam párolt csirkehusival. Nem tettem bele krumplit.
2010. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az elsőt megcsinálom, a másodikat később, majd ha már adok lisztet és joghurtot.
2010. máj. 31. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom mint az első válaszoló csak alma helyett csirkemellet rakok bele.
2010. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én mostanában válaszoltam egy ilyen kérdésre! A 3. válaszoló voltam!

2010. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként mikor akarsz adni neki lisztes dolgot? Merthogy a glutént 4-7 hónapos kor között kell bevezetni. 8 hónapos kisfiamnak már 2 hónapja adok glutén tartalmú ételt, pedig az öcsém lisztérzékeny, ezért mi veszélyeztetettek vagyunk. De egy csecsemő belgyógyászt megkérdeztem, azt mondta, nyugodtan ehet minden glutén tartalmú ételt, mint a többi baba.

Natúr joghurtot is 7 hónapos kora óta szoktam használni főzelékébe. Kb. 2 evőkanálnyit teszek bele, és annyit csinálok, hogy kb. 3 adag kaja lesz belőle. Szóval szinte nulla a mennyiség, ami benne van egyszeri kajájában. És ezt is a doki tanácsára.

2010. jún. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!