Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik nem szoktatok...

Anyukák, akik nem szoktatok főzni! Hogy oldjátok meg az étkezéseket? Rendeltek, vagy inkább étterembe szoktatok menni?

Figyelt kérdés

Még csak 9 napos a lányunk, a párom három hétgi még itthon lesz velünk.

Viszont utána nem tudom, hogy csináljuk...

A baba születése előtt mindig úgy időzítettünk, hogy valahol együtt tudtunk ebédelni, de néha ez 12-kor volt, máskor meg csak délután 3-kor. Egy picivel nyilván ezt nem tudjuk így megoldani.


Kíváncsi lennék, hogy akik nem szeretnek/nem tudnak sütni, főzni, azok hogy szokták megoldani?


2017. nov. 17. 13:44
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés:

Később a hozzátáplálást hogy oldottátok meg?

2017. nov. 17. 13:49
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
A hozzátáplálásig rendeltünk, utána főztünk a férjemmel.
2017. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
Mi egyébként BLW-ztünk, szóval nem kellett pürésíteni meg külön pepecselni.
2017. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Második, köszönöm szépen a válaszod.

A BLW-ről még nem hallottam, utánaolvasok kicsit, ha lesz időm.

2017. nov. 17. 13:54
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Mikor megszültem,rákényszerültem,és megtanultam főzni.

Hidd el jobban jársz és a gyereked is.

2017. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Tudok főzni (nagyon is jól, hetente-kéthetente szoktam is, ha olyanom van, vagy sütök egy tortát, valamilyen sütit, stb), csak nem szeretek.

És ha megoldható máshogy, inkább azt választjuk. :)

De amúgy nem az érdekelt, hogy ki szerint kéne megtanulnom főzni.

2017. nov. 17. 13:56
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
A hozzátáplálásig akkor rendelj, de nem rakétatervezés alap szinten megtanulni főzni. A bébiételeknél meg egyszerűbb a földön sincsen, párolsz és pürésítesz, eleinte 1, később több alkotóelemet, de bizonyára egy kis sütőtökdarabot és almát megpárolni és pürésíteni totál fűszermentesen, neked sem fog nehézséget okozni. Ha meg igen, akkor marad az üveges bébiétel, bár azért ez tényleg nem ördöngősség. Aztán ha addig nem is, a baba étel-skálájának bővülésével egyszerre, megtanulod szépen elkészíteni amiket főzni szeretnél neki, szép fokozatosan bele lehet jönni. Megpárolni egy kis csirkemellet és fözni hozzá krumplit, répát, amit szeret nem bonyolult feladat, arra meg bőven jó lesz, hogy elsajátítsd az alapokat. Van aki ki utál főzni és nem is tud, én nem ítélkezem, de egy kisgyerek egészséges élelmezése nem mesterszakács kategória, a legtöbb anya azért a kicsi kedvéért beletanul annyira, hogy ne készen gyártott, rendelt és rokonoktól tarhált ételekkel kelljen etetni a gyereket a bölcsődéig, óvodáig. Sok sikert!
2017. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tudok főzni, csak nem szeretek. Ennyi. És nem gondolom, hogy attól függ, hogy valaki milyen anyuka, hogy hány órát tölt egy héten a konyhában.
2017. nov. 17. 14:01
 9/21 anonim ***** válasza:
22%
Közben olvaso amit írtál. Nos ha tudsz főzni, az már remek, ugyanis a bébiételeket pár perces dolog összedobni, pont az egyszerűségük és adagjuk miatt, annyi időt majd biztosan tudsz a gyerekre szánni, ha eljut odáig, hogy változatosan szeretne már étkezni. Nem gond, ha nem szereted, egy mezei babakaja előkészületekkel együtt max 15 perc, ennyi "kényelmetlenséget" biztosan bevállalsz majd néhanapján, ha nem is minden nap.
2017. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Utálok főzni,de a lányom 4 éves kora óta követeli,hogy legalább hétvégeken az én főztömet egye.Most mit mondjak erre? Őt szeretem ,érte megteszem,de elpocsékolt időnek tartom egyébként...
2017. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!