Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik pénzintézetnél érdemes...

Melyik pénzintézetnél érdemes a babakötvényt megkötni? Te melyiknél kötötted és miért azt választottad?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

CIB - mert közel van :)

Mindegy hol kötöd, kb egyformák a feltételek mindenhol.

2010. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a Tak. Szöv.-nél, mert annál van a számlaszerződésem is. De szerintem mindegy: ez nem olyan, mint a hitel, ez mindenhol ugyanazzal a feltétellel működik.
2010. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem, mert pl amit most feldob ajánlatnak a babakötvény portál, a Fókusz takszöv, az több, mint 10%-os kamatot ígér, míg a többi ennél sokkal kevesebbet, 5-6% körül. 18 év alatt akár néhány millió eltérés is lehet a kalkulátor szerint. Kérdés, hogy érdemes-e egy ilyen nevenincs pénzintézetet választani? Garanciát vállal az állam? Mi van, ha csődbe megy a pénzintézet???
2010. máj. 31. 22:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért néhány milliós eltéréshez kb milliárdot kell befizetni:) Az, hogy mennyit ígér, az csak egy kötelezettség nélküli ajánlat, max majd megbüntetik félrevezetésért
2010. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bent hagytam az államkincstárban, mert arra a számlára úgysem fizetek be egy fillért sem, mert nem biztos, hogy épp arra kell majd a pénz, amire engedik felhasználni.

Ha nem jelentkezel, automatikusan kezelik 18 évig. Nekünk az adóazonoítót is ők kérték meg a gyereknek azt hiszem.

2010. máj. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az államkincstárnál hagytam, ott adják a legmagasabb kamatot, 8,6% . A nagyszülőktől kapott pénzeket mindig befizetem a lányomnak. Egyébként ez a 4 milliós különbség nem tudom hogy jön ki, szerintem azért 100.000 ezreket havonta nagyon kevesen fizetnek be, és az állam max. 120.000 ft után fizet még + a babának!
2010. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi a Fókusznál kötöttük meg, mint ahogy írod azért mert ez adja a legjobb ajánlatot!Nem tudom merre laksz, de nem annyira neve nincs mint gondolod szerintem, csak azért mert nem reklámozza magát, itt felénk több fiókja is van!

2010. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem 4 milliót írtam, hanem néhány, ami több, mint 1.

Láttam, hogy Kecskeméten 4 fiókja is van a Fókusznak, de Szegeden pl egysincs. Amúgy meg tudja valaki, hogy van-e állami garancia erre a pénzre? Szóval ha csődbemegy egy pénzintézet, akkor elveszik az a pénz, vagy sem?

2010. jún. 1. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

max 120000et lehet évente befizetni. De a hozam mellett érdemes megnézni milyen költségeket vonnak le, mert nehogy úgy járj mint a biztosításokkal szoktak.

A másik pedig hiába van bankgarancia, most ment csődbe valahol egy takarék és nem kapták meg a betétesek a pénzüket.

2010. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!