Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehet gyakori az a...

Mennyire lehet gyakori az a fulladásos eset (kajától), amikor a szülőnek szakszerű közbelépést kell tennie?

Figyelt kérdés

Tehát van az a félrenyelés amikor elég ha "kiütögeted", van amikor ki kell venned a kaját a torka kezdeténél, de mennyire lehet gyakori az, amikor azonnal mentőt kell hívni és addig gyakorolni a szakszerű hárítást és ha nem oldódik meg akkor az újraélesztést?


Gondolom a legtöbb esetben megoldódik, de milyen arányban lehet a "semmiség, megoldódott" és a "hát ez nagyon veszélyes volt és határon mozgott úgy oldódott meg..."?



2017. nov. 21. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem erre nincs statisztika. Hogy is lehetne?

Készítsd magad lelkileg, mert BÁRKIVEL, BÁRMIKOR előfordulhat ilyen sajnos.

Nekem a legnagyobb félelmem volt, mikor megszületett a lányom, hogy éjjel leáll a légzése, és nem veszem észre, pedig volt légzés figyelőnk, és tanfolyamon is voltam, hogy mi a teendő ilyenkor. Be is következett.. Légzés figyelő bekapcsol, a lányom fel sem kelt rá, úgy bepánikoltam, hogy rá ordítottam a 2 hetes babámra, erre vett egy nagy levegőt.. Ezt kétszer játszottuk el.

Ebből tanulva próbáltam nem ráparázni a "félre nyelés" témára, és eddig hála istennek nem volt semmi baj.

Ne is legyen!

2017. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Borzalmas lehetett :(

Viszont most veletek van és ez fontos! :)


Az az igazság, hogy kanállal, kézből mindent szépen eszik a fiam, bár nem rág hatékonyan. Viszont maga még mindent félrenyel, leginkább mert nagyot akar lenyelni. Pár hónappal ezelőtt szinte heti rendszerességgel volt műsoron, hogy valamit a torkából kellett kiszednem. Azóta nem nagyon merek próbálkozni. Csak kézből..

2017. nov. 21. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idos?

Nalam a kozepso volt ugy,hogy rendszeresen kellett megmenteni a fulladastol.10 hos koraig csak a cicit fogadta el.sem cumisuvegbol,sem kanallal sem mashogy meg csak gyumolcsot sem.

10 hos kora utan kezdtuk a gyumolcsok kostolgatasat.mire hajlando volt annyit enni,hogy egy cicit kivaltsunk addigra egy eves lett.

1,5 evesen bokakolt a spenotban villaval osszetort mini krumpli daraboktol is.

Kozben azert parszor probaltam szilardat adni neki,de annak mindig fuldoklas lett a vege.nem az a kohog parat es minden rendben fuldoklas.hanem szurkulesig,majdnem ajulasig fuldoklas.

Rendszeresen nyultam le a torkara,vagy epp fektettem hasra enyhen fejjel lefele es ugy preseltem ki belole a falatot.

O meg 3-4evesen sem ehetett mogyorot,kis cukrot(olvadosat sem).7 evesen egy szaloncukrot sikerult egyben lekuldenie....az is paras helyzet volt.

A masik ket fiammal sosem voltak ilyen problemak.naluk idoben tudtam kezdeni a hozzataplalast is.most 20 hosom siman egyedul eszik szinte mindent egy ideje.

De kis kenyer falatokkal,felvagottal,sajtal mar 11-12 hos koraban is szepen boldogult.

2017. nov. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

11 hónapos.

Nála hamar jöhettek a darabos ételek, nem öklendezett semmitől.. Csak amikor túl nagy falatot akart egyből lenyelni. Gondolom az áll a háttérben, hogy nem szedi szét a kaját se foggal se nyelvvel se ínnyel. A cukorborsó egészben jön ki a pelusba.


Szóval inkább a gyorsan nyelés a gond.. :(


Nem nagyon érkezett sok válasz, de a ti esetetekből is azt szűröm le, hogy ha ott van a szülő akkor meg lehet oldani ezeket a helyzeteket.

Nemsokára megyek elsősegély tanfolyamra, az biztos segít majd a bátorságomon..

2017. nov. 22. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!