Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hasznal un 'cot bumpers'-t?...

Ki hasznal un 'cot bumpers'-t? Nem tudom pontosan a magyar nevet de a gyerekagyra kotik, h megakadalyozza h a gyerek beusse a fejet.

Figyelt kérdés
Itt Ausztraliaban nagyon ellenzik az un SIDS miatt vagyis a bolcso halal miatt. Olvastam itt forumokat es van aki hasznalja es happy vele, van aki total ellene van. A picim 9.5 honapos es allandoan felnyomja magat az agy sarkaba hiaba teszem le ugy h a laba az agy vegeben legyen, almaban felnyomja magat mindaddig mig a fejet be nem uti, es arra ebredek h megint beutotte a fejet. ekkro felebred es sir, es nehez vissza altatni sokszor csak ugy alszik vissza ha magamhoz veszem es atolelem. Nem tudom mi lenne a megoldas, de h igy utanaolvastam itteni forumokon illetve website-okon itt nagyon ellenzik, es azt mondjak majd elobb utobb a baba megtanulja ha felcsuszik beuti a fejet. Kerdes h nem e art neki h allandoan ejszakankent tobbszor is bevagja a fejet???? Ti hasznaltok ilyet vagy h veditek ki h ne usse be a fejet?
2010. jún. 1. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem te a fejvédőre gondolsz. Bármely bababoltban lehet kapni, vagy teszveszen illetve vaterán. De ha ügyes vagy, akkor varrni is tudsz, vékony szivacs csíkot bevonsz anyaggal és mekötőket varrsz rá. Ne aggódj, a babának semmi komoly baja nem lesz, ha beüti a fejét, egy idő után megtanulja.

25+5 hetes kismama

2010. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En Angliaban elek es hasznalok (4 honapos a kisfiam). Egyebkent nekem azt mondtak itt, hogy addig lehet hasznalni amig a baba nem tud maszni mert akkor bemaszhat, bekuszhat ala es megfulladhat. Ezert noveli a SIDS kockazatat. Az en kisfiam is most kezdett el kozlekedni (pontosabban a hatan kuszik valahogy mert mindig mashol ebred a kisagyban mint ahova letesszuk este) igy en leszedtem mert feltem nehogy bekozlekedjen alaja ejjel es ne ebredjen meg. Oszinten szolva nem tudom mi a jobb, hogy beverje a kis fejet vagy ez ala kusszon de nekem az utobbi veszeljesebbnek tunik. En sem tudom sajnos a magyar nevet. :)
2010. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, ha beüti a fejét, de pl. nekünk gondot okozott az elalvásnál, amikor mászott felfelé a kiságyban hason és már majdnem aludt (csak fészkelődött), aztán egyszer csak koppant a feje és jött a sírás meg a nem alvás. Én nem hiszem, hogy a fejvédőtő bármilyen baja lehet a piciknek, nekünk a járókában is volt, amikor tanult felállni és elesett, így nem ütötte be olyan gyakran a fejét.
2010. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9.5 hónaposan felesleges már.Nálunk falvédő van.
2010. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem a második babám most 5 hónapos. Nála is és az elsőnél is használtam fejvédőt( vagy rácsvédőt). Sokszor bebújtak alá( már a kicsi is szokott, de ettől nem tud megfulladni. Végülis vékony szivacs töltelék van benne és az légáteresztő. ár ki is próbálhatod, ha az orrodhoz nyomod simán tudsz rajta keresztül levegőt venni. Az én babám inkább a sötétségtől ilyedt meg ilyenkor és visított, hogy vegyem ki a szivacs alól.

Egyébként én a járókában is használtam és ott már nem tudott bemászni alá, mert úgy rögzítettem, hogy befűztem a rácsok közé. Tehát egy rács kívül, egy rács belül. Így mondjuk be tudja ütni magát minden második rácsba, de én amiatt csináltam, hogy otthonosabb legyen neki a járóka. Ne olyan legyen mint egy ketrec.

2010. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért fulladna meg a gyerek?

Főleg egy 9,5 hónapos!


Nem hülyék ezek a szegény gyerkőcök, nem fúrják be a fejüket olyan helyre, ahol nem kapnak levegőt, akkor inkább elfordulnak másik irányba.


Egyébként én pont 10 hónapos korában tettem vissza a kiságyba a fejvédőt körbe a kiságyba végig, ugyanis mindig beakadt a keze, vagy a lába alvás közben a rácsok közé, és sírva ébredt éjjelente többször is.

Nincs semmi gond vele, ha már nagyon a szélén alszik, befelé fordítja az arcát, és úgy vesz levegőt, mert ott semmi nem akadályozza.


Ráadásul akkoriban tanult mászkálni körbe a kiságyba, és akkorákat esett, mint a csuda, aztán jött a nagy koppanás, és az ordítva sírás...

2010. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Masodik valaszado vagyok:

10:34-es, en sem ertem de itt ezt mondta nekunk a vedono. Jol rank ilyesztettek ezert ejszakara leveszem nappal meg visszatesem amig jatszik a kisagyaban mert akkor ralatok. En nem vagyok ellene es szerintem jo talamany csak rank ilyesztettek. Ha ezt nem mondjak eszunkbe sem jutna ilyen. :) Az is lehet, hogy itt mar mindent eltuloznak. :(

2010. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is használok fejvédőt. És az én fiam is annyit mocorog éjjel, hogy hiába az ágy legaljába teszem le, hajnalra fent van a tetejében. És biza néha koppant a feje, úgyhogy felraktam énis a fejvédőt. Amúgy ha hálózsákban altatod, akkor kevesebbet tud mocorogni:)
2010. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet h eltulozzak itt is. Rengeteg irast neztem rola meg forumokat olvastam ittenit, es mind ellene van, kb 10% aki mellette van es hasznalja. En is vettem egyet, de nem mertem felrakni mert jol beijjedtem. sajnos ha tobbsegeben ezt olvssa az ember akkor jol megijed. Itt most nagy reklamot csinalnak az un AirWrap-nek ami ilyen mesh vagyis ilyen lyukacsos anyag igy legatereszto de evvel az a gond h ettol meg ugy beveri a gyerek a fejet hisz csak egy lyukacsos anyag igazan ettol nem ved. abban az esetben ved ha a gyerek a kezet vagy a labat akasztja be a racsokba. de az enyem ilyet nem csinal neki csak a feje koccan az agy vegeben. tehat erre nekunk ez a csoda talalmany nem jo. Itt olvastam h azt csinaljak h lehuzzak 1/3 at az agy aljara es ugy teszik ra a matracot igy ved is meg a gyerek nem tud alacsuszni.
2010. jún. 1. 15:32
 10/12 A kérdező kommentje:
az enyem nem szereti a halozsakot. a hasan szeret aludni amit ugyancsak nem javasolnak itt es ellene vannak. hiaba teszem le a hatara mar abban a pillanatban fordul be a hasara. amiota hasra tud fordulni igy alszik. eleinte visszaforditottam de ugyis megfordul neki igy kenyelmes most mar hagyom. akarhanyszor megyek a vedonohoz vagy ilyen baba mama csoportban azt hallom h nem jo merft ugye itt ezt szajkozzak de ha a babonak igy jo nem lehet mit tenni.
2010. jún. 1. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!