Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetek óta nincs olyan híradás,...

Hetek óta nincs olyan híradás, hogy ne legyen olyan hír, hogy meghalt egy pici gyerek. Miért van ez? Mi történik? Hol a magyar egészségügy?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén megvallva, ezért sem szeretek nézni híradót, mert nincs olyan nap, hogy jó híreket mondanának, mindig történik baleset, lelőnek valakit, meghal egy baba stb....de hát ez a valóság...vagy nem?
2010. nov. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A párom már megy is ki a szobából, amikor hallja, hogy ilyen hír következik. Két és fél éves a kisfiunk, egyszerűen lehetetlen nem átérezni a szülők fájdalmát.


A legutóbbi eset háborított fel a legmélyebben, amikor a hároméves fiúra rádőlt a szekrény. Azért volt nevelőotthonban, mert a szüleinek átmenetileg nem volt hol lakni. Nem voltak rossz szülők, csak szegények...

GAZDASÁGI okokból! Miközben elméletileg egyetlen gyereket sem lenne szabad elszakítani a szüleitől gazdasági okok miatt!!! És erre az történt, ami történt, és a szülők nem tehettek semmit. Hihetetlen, hogy létezik ilyesmi.

2010. nov. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! És ha azt a pénzt amit az intézmény kap a gyerekre, odaadnák a szülőnek, akkor nem kellene ott lennie... :S
2010. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utálom nézni a híradót!! Borzalmas anyaként nézni más szülő fájdalmát..viszont sajnos sok baleset szülői hanyagságon múlik..ez szomorú. na, nem azt mondom, szerencsétlen véletlenek mindig vannak, de sok kisgyerek issza meg a levét a szülők éretlenségének, érdektelenségének. (bár, ezek a szülők sem érdemelnék meg ezt a fájdalmat)..


A gyermekotthonos dologról csak annyit, hogy személyesen ismerem ennek a gyermekotthonnak a nevelőit, így a történeteit is: jelen esetben nem ítélkeznék a szülőkön; de elég kemény történetek, sorsok vannak ott.. általában nem(csak) a pénzhiány miatt kerülnek oda a gyerekek.

2010. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem is rosszul érintett mindig, ha ilyen híreket hallottam, de mióta anya vagyok, nem bírom megállni sírás nélkül. A szívem szakad bele.


Egyébként sajnos mindennapos dolgok, balesetek ezek, csak most felkapta a média, úgy, ahogy a gázolásokat is. Ahol lakok, itt is történt egy halálos cserbenhagyásos gázolás, még az autót is eltüntette az illető, mégse volt a hírekben, pedig oda való lett volna. Sőt olyan is volt (régen), hogy egy nő megszülte a gyerekét, és a kukába dobta!!! Ez se volt benne.

2010. nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekre van kihegyeződve a média hiszen erre mindenki felkapja a fejét, szörnyűlködik rajta (az is akinek nincs gyereke) és korábban is történtek ilyenek, csak nem ez volt előtérbe tolva. Persze borzasztó meg szörnyű dolgok ezek, de én kicsit hatásvadásznak érzem a híradót amikor a beharangozóban kiemelik h miért halt meg egy újabb gyerek stb...Olyan mint a Blikk magazin címlapját olvasnám...és nem tudom, valahogy én nem ezt várnám a híradótól..de lehet csak én vagyok begyöpösödött...:(
2010. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

8.48-as vagyok.

Hát, igen..hírhajhászás megy, egyik csatorna túl szeretne tenni a másikon a rémségekben..Főleg a Szellő István által interpretált hírek: olyan teátrálisak..a híradó végén azért mondanak be valami állatkerti cuki hírt, hogy megnyugtassák a kedélyeket..

2010. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én se szívesen nézek már híradót, mert tényleg minden napra jut valami borzalom. Beleszakad a szívem ahogy bámul bele a kamerába ártatlan szemeivel a baba, és tudom, hogy már nem él.:-(((

Nem értem miért kell ilyen "híreket" közölni.

2010. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A másik dolog, ami felháborít, hogy egy-egy ilyen hír után a következő másodpercben már olyan természetességgel képesek a celebek műmelleiről, realityhulladékról, meg ehhez hasonlókról beszélni, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne mindez. Hatásvadász mocsok a média, úgy manipulál az ember érzéseivel, ahogy éppen jónak látja.
2010. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem nézek híradót, mert a politikai szemétre, hazugságra nem vagyok kíváncsi, az ilyen gyerekeket pedig nagyon-nagyon sajnálom! De olvasok sok-sok híreket a neten, mert ott magam válogathatom ki, hogy mire kattintok rá, mi érdekel, és nem érzem magam azért olyan tájékozatlannak a világgal szemben most, hogy a 3,5 hósommal itthon vagyok.
2010. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!