Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hőguta lehetett?

Hőguta lehetett?

Figyelt kérdés
Elég meleg volt bent nálunk. Az 5 hónapos babàm az ölemben volt, kifelé fordítva fogtam, nem láttam az arcát. Anyukám bent volt nálunk és hugom és hirtelen megijedtek, hogy nagyon vörös a gyerek, meg mintha dőlt volna el a kezemben. Hugom azt mondta, hogyx forró volt a teste. Gyorsan kinyitottuk az ajtót, a levegőre vittük, bevizeztük az srcàt, jobban lett szerencsére. 1 percen belül történt az egész. Nagyon megijedtem, ilyen még soha sem volt a másik kisfiammal. Bűntudatom, hogy melegen volt felöltözve, hosszú ujjú body volt rajta meg egy harisnya. Rajtunk viszont rövid ujjú póló. Csak megvan fázva és nem akartam úgy.Féltettem. Nem is tudok aludni, úgy érzem rossz anya vagyok, hogy nem vettem észre a gyerekemen, hogy melege van.
2017. nov. 24. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Túlöltöztetted, meleg is volt, persze, hogy rosszul lett. Ő még nem tud szólni, neked kell figyelni rá. Ettől függetlenül gyorsan kapcsoltál, ügyesen hűtötted, és valószínűleg nem lesz baja, csak benned marad meg az ijedtség. Ne okold magad, mindenki hibázik néha. :)
2017. nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Semmi baj, ügyesen megoldottad a helyzetet és az a lényeg. A rossz anya fogalmát pedig felejtsd el, te nem vagy az! Ez csak felesleged önostorozás, és inkább magatoknak felelj meg.

Tanulság annyi, hogy 21-22 fokra bőven elég felfűteni napközben, éjjelre lehet kevesebb is. 5 hónaposan már azért nem újszülőttek. Ráadásul a poratka is jobban szaporodik a melegben. Sajnos igen nagy tévhit, hogy sokan trópusi hőmérsékletet tartanak a baba mellett.

A másik tünet ami még beugrott az a lázgörcs. Az nem lehetett? A betegsége miatt?

2017. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy rossz anya.dehogy.en egyszer probaltam hallozsakot adni a gyerkocre.igaz idosebb volt mar.elaludt este,leraktam es 1 ora mulva orditva kelt.felvettem es egy csurom viz volt szegeny.azota is takaro es hallozsak nelkul alszik.

Tudod kik a rossz anyak?akik olyan idoben mint pl szerdan volt(14fok volt nalunk)

A gyereket ugy vittek setalni mintha 0-5 fok lett volna,viharos szellel.persze anyuka kis atmeneti kabatban,lehuzott cipzarral napszemuvegben setal....a gyereken pedig overal,vastag sapka,vastag pled,plusz labzsak.es baromira letojtak,hogy a gyerek voros fejjel uvolt a kocsiban.

Azon a napon tobb ilyet is lattam.plusz akik boltban ugyan ugy betakarva,feloltoztetve tologatjak a babajukat,majd fel ora mulva kiviszik a hidegbe,ugy,hogy a gyerek csontig izzadt.

Na az ilyen anyak a rossz anyak.

2017. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3as,meg ne haragudj de az a rossz anya szöveg azért durva!Rossz anya aki tojik a gyerekre,önző,veri a gyereket,stb....de az aki nem a megfelelő módon próbálja óvni még nem rossz anya!!!!Gyakorlatilag most a kérdezőre is rá aggattad ezt a jelzőt,mert talán túlöltöztette a babáját holott csak jót akart szegény.
2017. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

akiben felmerül, hogy rossz anya-e, az nem rossz anya :)


Ugyanakkor, ha nem bundás body+harisnya volt rajta, akkor nem gondolnám, hogy ilyen szinten melege lett, hacsak nem volt benn 40fok. Nagyon nagyon halkan jegyzem csak meg, nem kell lepontozni érte és nem is biztos, sőt, csak azért írom, hogy halj ilyenről is. Az epilepszia kis rohama is ilyesmi, hogy egyszer csak elszédül, esetleg egy pici pillanatra elájul, a semmiből jön és ugyan úgy vége is van, sokan az első nagyobb rohamig azt sem tudják, h epilepsziásak, nem csak a földön rángatózó verzióra kell gondolni. Ha máskor is előfordulna azért említsd meg a dokinak

2017. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit tulfeltik mi,kedves 4es...

Mikor 1-1,5orat setalgatnak a gyerekkel,verofenyes napsutesben,kellemes 10en x fokos homersekletben ugy,hogy a gyerek a melegtol majd hogutat kap es ordit?

Meg engem neznek meg amiert atmeneti sapi es kabat van a gyerekemen nem vastag overall....

Ja,biztosan remek anyak az ilyenek.

Egyszer probald ki,hogy 15 fokban,szelcsendben kifekszel a napra komplett teli szettben 2 reteg jo vastag ,meleg takaroval nyakig bebugyolalva.es bird ki 1,5 orat viz minden nelkul.utana mond,hogy kicsit tulfeltik...

2017. nov. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja,es igen.

A kerdezo ahogy eszrevette tett ellene.kivitte,megmosdatta.

Nem mafel orat ultette tovabb az oleben es bajosan csevereszett tovabb.

Ez a kulonbseg a ket pelda kozt.es ez kulonbozteti meg a szaranyat a nem szaranyatol.mindenki hibazhat,ahogy irtam en is hibaztam.de en sem visszaaltattam a hallozsakban meg 5x mielott levettem rola,hanem egybol segitettem a gyereken.

De az,aki lecarja,hogy milyen az ido,csak azt nezi,hogy november,es a gyerek sirasara is csak egyre erosebben razza a kocsit az igen is szaranya!!

2017. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!