Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tanulhatom meg, mikor...

Honnan tanulhatom meg, mikor mit és mennyit?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes sajnos, de igyekszem sokat olvasni, tanulni a terhességről, kisbabákról, gyereknevelésről.

Az merült fel bennem, hogy azt honnan fogom megtanulni, hogy mennyi idős kortól, mit és mennyit szabad adni a babának enni-inni. Mikortól kaphat az anyatejen/tápszeren kívül mást is, mennyit, hogyan. Hogyan kell bevezetni az új ételeket, tejet, tojást, glutént stb.

Ezekről vannak könyvek? Vagy honnan tanulhatom meg ezeket, ha a családban nem nagyon van kit megkérdezni?


2017. nov. 28. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Erre van többek között a védőnő.
2017. nov. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Az én védőnőm semmit nem ért...


Én próbáltam fórumokon utánaolvasni, és átlagolni. Tehát ami 10-ből 7-nél megegyezett, azt azért komolyan vettem. Ha megnézed az üzletláncokban a bébiételekre is rá van írva, mikor adható.

De a gyerekorvos is segít.

Vagy más anyukákat is kérdezhetsz.

2017. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vannak könyvek is, van a védőnő is,a gyermekorvos is, még talán túl sok is az információforrás.


Ha minden rendben van a szoptatással, akkor 6 hónapos koráig étel-ital gyanánt egyaránt elég neki az anyatej. ha valamiért mégsem, tehát nem gyarapszik megfelelően,a kkor a gyermekorvos tápszert fog felírni, és pontosan elmondja, hogy abból mikor mennyit adj.



Hozzátáplálás: van egy bizonyos sorrend, amit itthon betartanak, más országokban pedig más a sorrend:) vannak babák, akik tankönyv szerint 6 hónaposan elfogadják a tankönyvi sorrendben kínált ételeket, mások pedig már korábban kérik vagy csak pár hónappal később, és egyáltalán nem almalével akarnak kezdeni, hanem valami mással. Van, aki teljesen kihagyja a pürés állagú ételeket és inkább később, de már rögtön darabosabbat fogad csak el. A legjobb tanács ebben is és mindenben, ami a gyereknevelésről szól, hogy informálódj, szűrd meg a (sokszor egymásnak ellentmondó) információkat, majd a saját szívedre és maximálisan a gyerekedre figyelve dönts.


Új ételt akkor lehet bevezetni, ha az előzően bevezetettet már leglább két-három napig kapta a baba, hogy ha új tünet jelentkezik, akkor tudjad, hogy melyik ételtől volt.

2017. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is legyél terhes aztán szoptass és hat hónapos kortól ajánlják a hozzátaplalast.

Facebookon van olyan csoport ahol vannak receptek és táblázat mit mikor hogyan ajánlják a bevezetését.

De ez még olyan messze van,szerintem felesleges Ennyire belemélyedni(ezaz én véleményem!).nekem is "gagyi" a védőnőnk így magam jártam utána a dolgoknak.

2017. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Védőnő.Gyerekorvos.Ösztön☺

Én pár napja úgy túletettem az 5 hónapos babámat, hogy hányt.Pedig 3. gyerek nem vagyok kezdő anyuka de elcsesztem.Tápszeres és nemrég kezdtük a hozzátáplálást és eddig mindig sírt a kanalas etetésnél és most nem, én meg nagy boldogan lapátoltam befelé.Szóval a fentieken kívül, saját tapasztalatból.

2017. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy egész jó hozzátáplálási táblázat, és sok cikk a témában. www.nutriklub.hu

De ez csak egy példa, majd lesz védônôd, akitôl szintén informálódhatsz, ill. úgyis utánaolvasol. Ne lepôdj meg, ha mindenki mást mond vagy tanácsol. Van szakmai ajánlás, de az is változik idôvel. Szóval anyáink simán etették a gyereket minden földi jóval 4-5 hónapos kortól, ma a 6 hónapig tartó kizárólagos szoptatást javasolják. Van olyan védônô, aki ennek ellenére mást tanácsol, és innen csak bonyolódik a dolog. Ezzel csak azt akarom mondani, h semmi nincs kôbe vésve, a gyerekek nem egyformák, és ne ijedj meg, ha egymásnak ellentmondó infókba ütközöl.

2017. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezért van a védőnő, meg akár anyukád is tud segíteni, az internet is ott van. Amúgy az elején hetente jön majd a védőnő és utána havonta, de ha nem is jön ki, neked úgyis havonta vinni kell a babát státusz vizsgálatra, így ott tudsz kérdezni is.

HIdd el kevesen vannak akik azonnal tudnak mindent.

Amikor megszülsz a csecsemősöktő is tudsz kérdezni, aztán a védőnő, gyerekorvos. Szerintem ez legyen a legkisebb gondod :)

Amúgy ráérsz ezeken stresszelni magad...

2017. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak annyira aggódom, hogy nem leszek elég jó anya. Olyan nagy felelősségnek érzem egészségesen és úgy egyáltalán életben tartani egy kisbabát...

Egyelőre még nem akarok ebbe a témába belemerülni, nagyon ráér, csak kíváncsi voltam, honnan fogom tudni, ha eljön az ideje. :)

2017. nov. 28. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!