Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagálnátok, ha megkérnén...

Hogy reagálnátok, ha megkérnének titeket, hogy a babátokat ne vigyétek magatokkal egy esküvőre?

Figyelt kérdés

Én volnék a menyasszony.

Májusban lesz az esküvőnk, plusz utána a vacsora és a buli. Nem szeretnénk rajta babasírást hallani, vagy folyton szaladgáló gyerekeket kerülgetni...

A nyáron három esküvőn is voltunk, kettőt a templomban végig ordított 1-1 kisbaba (az egyik babakocsiban, a másik kendőben volt). A harmadiknál a vacsorát zavarták a kisgyerekek és egy újszülött, aki folyamatosan sírt és az anyukája úgy oldotta ezt meg, hogy a társaság közepén elővette a mellét és rátette a gyereket. Mi ilyet nem szeretnénk.

Viszont van 2 baráti család, ahol egy éven aluliak a babák, egy barátnőm pedig most decemberben fog szülni. Nem szeretnék kellemetlenséget, de ezt tisztáznám velük.


2017. nov. 28. 23:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
34%
Hát látszik, hogy még nincs gyereked. Ha én lennék az a "barát" akinek ezt mondanád akkor engem vérig sértenél és nem hogy az esküvőre nem mennék, de egy jó ideig máshová sem veled. Egy barát, egy igazi barát nem mondana ilyet, hogy te gyere de a pár hónapos bébid nem jöhet.
2017. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Szerintem viszont jogos kérés, hogy a Mi nagy napunkon ne a gyereksírástól legyen hangos a templom például.

Mind a három barátnőmmel beszéltem, akik nyáron tartották és mondták, hogy rém idegesítő volt, hogy sírtak a babák és ha ez hamarabb eszükbe jut, ők is biztos kérik, hogy inkább maradjanak kint velük, vagy lehetőleg ne is vigyék őket.


Egy délutánról és estéről van szó, nem azt kérem, hogy soha többet ne érjenek a gyerekükhöz.

2017. nov. 29. 00:10
 3/44 anonim ***** válasza:
88%
Babát normális szülő csak akkor visz esküvőre, ha nincs kire hagyni. Ez jellemzően közeli rokonoknál fordul elő, hiszen ott mindenki részt vesz az esküvőn. Barátok esküvőjére szerintem senki nem cipeli a babáját, mert csak felesleges nyűg a kicsinek. Sokkal jobb neki nyugiban otthon a nagymamával. Szóval emiatt ne izgulj!
2017. nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok újra.

Szerintem ez intelligencia kérdése is. Én pl. tuti, hogy kimegyek a templomból a gyerekkel ha szertartás közben sírni kezd.

Vagy az a másik eset, amikor társaságban szoptatni kezd. Tudom, hogy vannak ilyen nagyon ősanyák, akik direkt provokálják a többi embert a nyilvános szoptatással, de nem tartozom közéjük. Én is szoptattam a gyerekemet, de a fent vázolt szituban minimum egy nagy kendővel takarom magunkat, de inkább elvonulunk egy nyugis helyre.

De egy szoptató anyukának nem lehet ilyet mondani, hogy 6-8-10 óra hosszára passzolja le a babát, és akkor mehet az esküvődre.

2017. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
55%
Mondanám, hogy ez természetes. Nem, hogy babaként, még 5 évesen sem vittük és még jó darabig nem is fogjuk. Ez nem babazsúr. Semmi keresni valója ott egy kisgyereknek.
2017. nov. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
63%
Nem vinném, sajátomnál is kikötés lenne. Aki emiatt felrúg egy barátságot, annak viszlát.
2017. nov. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
33%

Hát nekem 3 éves volt a lányom, mikor esküdtünk az apukájával. Eszembe nem jutott volna bárkit is megkérni, hogy ne hozza a kisgyerekét-babáját az esküvőre.

Mindenki maga tudja, hogy a gyereke mennyit tűr, és a babáknál is jó esetben lehet úgy alakítani a napot, hogy elégedett legyen. Ha ez nem megy, kell egy B, esetleg C terv. H el kezd ordítani, meg kell beszélni, ki megy ki a gyerekkel. Nálunk ezek a dolgok le voltak beszélve.

(Nálunk egyébként azt történt, hogy a 3 éves lányomra a nővérem vigyázott a sajátjaival együtt. Hát a lányunk gondolt egyet és odasétált hozzánk és a szertartás közepén odaült mellénk. Szerencsére csak ennyi volt, de ha hisztizett volna akkor nővérem ment volna ki vele, a másik kettőre meg öcsém vigyázott volna. Akkor a kisebbik unokatesó volt 5 éves, ő már értette volna, mi a dörgés.)

A babásak biztos megsértődnek. Legfőképpen azért, mert hyének nézed őket. Ép elméjű kimegy a gyerekkel a szertartásról és a barátaid is biztos ezt fogják tenni, ha ez a helyzet áll elő. Egyébként meg csak közeli rokonok babái és kisgyerekei szoktak ott lenni az esküvőn, barátok kevésbé valósznűleg viszik el a gyerekeiket.

A lagzinkon már este volt egy kis hiszti az 5 éves unokahúgom részéről, de mindenki azon volt, hogy megoldjuk. Ha láthatóan nem lehet másként megoldani a gyerek jobb, ha hazamegy szépen és nyugodtan lefekszik aludni.

Vannak extrém bunkó emberek, akik önző modon a saját akaratukat a gyerekeik elé helyezik, na azoknak a gyerekei hisztiznek fél órát az ilyen eseményeken, a többi gyerek meg csak max 5 percet hisztizik, mert a hiszti fennmaradó 25 percét már kinn tölti anyukájával:D

2017. nov. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Carragher_x ***** válasza:
86%

Alapjáraton nem vinném, mert senkinek se jó. Egyébként teljesen megértem a dolgot, mert anno a saját esküvőmön ugyanez nálunk is felmerült:)

Az hogy miként mondd el, az jó kérdés, függ a viszonytól. Face to facetől kezdve a babysitterre való célozgatáson át a meghívóban való frappáns közlésig bármi bevethető.

2017. nov. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Carragher_x ***** válasza:
74%

"Ép elméjű kimegy a gyerekkel a szertartásról"

Pontosítsunk: ép elméjű nem visz be egy csendes, meghitt, a gyerek számára elviselhetetlenül hosszú és unalmas szertartásra egy csecsemőt. Ezen kitétel alapján viszont ki merem jelenteni, hogy a legtöbb szülő nem épelméjű. Részben pont azért, amit te is hiszel: hogy azt hiszi, hogy ha csak kicsit üvölt a gyereke és pár perc alatt kiviszi, akkor az rendben van. Nem, rohadtul nincs rendben mégpedig azért nincs, mert az összes csecsemős ezt hiszi. Ennek az az eredménye, hogy hozza mondjuk 3-4 nagyon öntudatos szülő a gyermekét és egy 20 perces szertartásból felváltva óbégatják végig a felét, illetve a kedves anyukák meg trappolják végig a termet, amint próbálnak kimenni.

Az esküvő az ifjú párról szól, nem pedig a vendégsereg pereputtyáról, amelyik vendég ezt nem képes felérni ésszel, az jobb, ha otthon marad.

2017. nov. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim válasza:
81%

Baba nem való esküvőre, lakodalomba pedig végképpen nem.

Én biztos nem sértődnék meg, eszembe nem jutna vinni. vagy el sem mennék vagy megoldanám máshogy.

2017. nov. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!