Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magas C-vitamin dózis (400...

Magas C-vitamin dózis (400 mg/nap) kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Július óta a 22 hónapos kisfiam folyamatosan beteg (havi kétszer) torokgyulladás, megfázás, orrcsorgás, köhögés.

Az orvos folyamatosan rendeli az antibiotikumot neki anélkül, hogy tudná hogy vírusos vagy bakteriális fertőzésről van szó. Volt olyan, hogy felülbíráltam és nem adtam be neki (vírusos fertőzésre gyanakodván), mivel a havi 2 antibiotikumos kúrát mondanom sem kell mennyire sokallom...

Magas dózisban (napi 2000 mg) szedem a C-vitamint őszi-téli időszakban és azóta nem vagy csak ritkán betegszem meg.


Szerintetek beválhat a gyereknél is? Van aki ezzel próbálkozik? Milyen eredményekkel?


2017. nov. 29. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek a max értékek C vitaminból:

1-3 év: 400 mg/nap

4-8 év: 650 mg/nap

9-13 év: 1300 mg/nap

14-18 év: 1800 mg/nap


A felesleges C-vitamin a vizelettel ürül, azonban a nagy mennyiségű vitaminfogyasztás megterhelheti a vesét, így a maximális dózist, csak max 1 hétig kellene szedni betegség esetén, egyébként elég a max dózis harmada/fele is bőven.

2017. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én nem írnék fel ilyen sok antibiotikumot egy ekkora gyereknek. Még kialakulóban van az immunrendszere, természetes, hogy sokat lehet beteg. Az antibiotikum gyakori használata leépítheti a gyerek természetes védekezőképességét. Csak végszükség esetén adnám (pl.: tüdőgyulladás). Megfázásra, náthára, köhögésre, lázra nem! A torokgyulladás hatás eset. Meggyógyul antibiotikus nélkül is. Gyógyteák sokat segíthetnek, és a türelem. :)
2017. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*határ eset
2017. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen, nagyon sokat vívódom az orvos felülbírálata miatt. Már konzultáltam két másik gyerekorvossal, mindegyik elvetette a mienk hozzáállását. Ha nem adtam be az antibiotikumot, akkor még fejmosást is kaptam miszerint veszélyeztetem a gyereket. Valószínűleg orvosváltás lesz a vége.

A gyógyteák folyamatosan mennek.

2017. nov. 29. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
HA nincs komoly baj (ezt egy idő után meg fogod tudni ítélni), akkor nem kell mindig orvoshoz menni. Merj néha egy köhögéssel, náthával,lázzal otthon maradni, és kitapasztalni, hogy mi segít? Meleg paplan, mese olvasás, teák, meleg almakompót, anyai/apai törődés. :) Sokszor ez elég, meg persze az idő. Ha baj van, úgyis érszreveszed, ne vidd feleslegesen orvoshoz, mert az orvos ideje szűkében sokszor csak gyógyszerrel tud segíteni, de ez nagyon sok esetben szükségtelen.
2017. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!