Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 5000 mg C vitamint van...

Napi 5000 mg C vitamint van értelme fogyasztani, vagy ez már káros dózis?

Figyelt kérdés
Most láttam egy riportot Delhuszával ő annyit fogyaszt naponta és hatvan éves létére tényleg jó bőrben van ,Szent-Györgyi Albertre hivatkozott aki 7-8 ezret fogyasztott naponta,azért elképzelem amikor megdarálja Gjoni a napi doboz C vitaminját reggelente,és fintorogva valami folyadékkal lekínozza a torkán.:)

2013. jan. 17. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Én is a nagy dózisnak vagyok a híve, de van egy határ. 1000 mg felett már vizelettel ürül a felesleg, hiába szedsz többet, vízoldékony vitaminként kiürül a maradék. Szóval pénzkidobás 1000mg/nap dózisnál többet szedni. -Egy gyógyszerész-
2013. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.Nekem két szem citrom naponta facsarva cukor nélkül a c vitamin adagom ,szerinted emeljem tablettással ?Mert gondolom a két citromban jó ha van 100 mg összesen .Amúgy nem dohányzom,súlyom kb. 90 kg,32/f.
2013. jan. 17. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ milyen munkát végzel. Lényeg az, hogy 1000 mg legyen a határ. Én napi 500 mg-ot szedek és évek óta nem vagyok beteg (nátha sem kap el).
2013. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

A szakirodalom eltérő dolgokat ír..


A vitamin ürülése miatt gyorsan felszívódó formában egyszerre 200 mg-nál sem érdemes többet enni. Elhúzódó felszívódásúból viszont mehet egyszerre 500-1000 mg.

Egész napra beosztva van értelme a több gramm vitaminnak is.


Ugye más állatokban, a termelődő mennyiséget kivetítve az ember testtömegére 3-5 grammot legalább ehetnénk..

2013. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tabletta vitamintartalmának jó, ha tíz százaléka felszívódik, viszont a cukrozatlan citromos víz vitamintartalma szinte teljes mértékben felszívódik. Egy liter citromos víz már fedezi a napi beviteli érték nagy részét. És amúgy nem akarok ellenséges lenni, de a vitamintablettákat is csak a pénzért gyártják, és Delhusza is csak a reklámban szerepelt. Az igazság az, hogy a megfelelő zöldség és gyümölcsfogyasztás nélkül nem lehet bevinni a megfelelő mennyiségű aszkorbinsavat. Két alma is már sokat számít.
2019. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két db citrom több, mint 100 mg-ot, akár 200 mg-ot is tartalmaz, ami fel is szívódik, az 500 mg-os tablettának a 10%-a, azaz 50 mg is jó, ha már felszívódik.

Ha még eszel mellé almát, szőlőt, szilvát, barackot, körtét (ezek az őszi gyümölcsök), és még zöldségeket (pl. paradicsom, paprika, !!hagyma!!), akkor bőven megvan a napi érték.

Nem beszélve arról, hogy a citromos vízben lévő citromsav húgysavlebontó lúggá alakul a szervezetben.


Hülyeség 1 dolgot kiemelni, hogy C-vitamin.

Az egészséges táplálkozás minden eleme fontos, nem csak egy.

2019. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!