Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két (lány) unokatestvér...

Két (lány) unokatestvér mennyire fog szerintetek így hasonlítani, ha a szüleik így rokonok?

Figyelt kérdés

Az én férjem egy egypetéjű ikerpár egyik tagja. A nővérem pedig az ikerpár másik tagjának a felesége. Mi ketten nagyon hasonlítunk, például múltkor egy vadidegen nő megkérdezte, hogy ugye az én testvérem xy, mert annyira hasonlítunk (őt ismerte, rólam csak hallott).

Nekik van egy 2 hónapos babájuk, nekünk pedig 4 hónap múlva születik. Sokszor felmerült már bennünk, hogy vajon a lányok (mind a kettő lány) mennyire fognak így hasonlítani?


Mi amúgy csak féltesók vagyunk, de jobban hasonlítunk, mint az átlagos testvérek, például én az édestestvéreimmel nem hasonlítunk így egymásra, valahogy a féltestvéremmel a közös szülőnkre ütöttünk.

Tudom hogy az egész csak találgatás, de szerintetek lehet, hogy jobban fognak hasonlítani, mint egy átlagos unokatestvérpár?



2017. dec. 5. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Átlagos unokatestvéreknél jobban, mint egy testvérpár. De mintha egyszer azt olvastam volna, hogy egy egypetélyű ikerpár gyerekei genetikailag olyan minth (fél)testvérek lennének, itt ez az anyák testvéri viszonya miatt gondolom fokozottan igaz.
2017. dec. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Anyukám meg a novere eléggé hasonlítanak. Anyu noverenek a férje apám unokatestvére. Ok is hasonlitottak (mar sajnos nem élnék) de annyira nyilván nem mint az ikrek. Oten vagyunk unokatesok.. Mi egyáltalán nem hasonlítunk egymásra. Kicsit sem. De meg a testvérek sem. Viszont a nővérem gyereke pont olyan mint a legkisebb unokaocsenk az em fiam meg olyan mint az öcsénk kicsi korában. (még) :) en is gondolkoztam ezen anno.. De egy biztos nagyon szépek a kicsik, de elfogult vagyok. ;)
2017. dec. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Genetikailag mintha féltestvérek lennének, az apai gének tk ugyanazok mindkét esetben.

Tehát kb mint a testvérek, olyan lesz a hasonlóság.

És akkor most jön az, hogy te sem hasonlítasz az egyik testvéredre, csak a másikra... tehát lehet, hogy ég és föld lesz a 2 gyerek.

2017. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amikor azt írtam, hogy én és pont ez a tesóm hasonlítunk, aki ráadásul csak féltesóm, arra gondoltam, hogy talán dominál a közös szülőnk génje és akkor talán tényleg még inkább :D Köszönöm a válaszokat!!!
2017. dec. 6. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!