Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami baja a 4 hós...

Lehet valami baja a 4 hós babámnak a méztől?

Figyelt kérdés
csak pár percre hagytam a picimet anyósomra még felvettem a kabátot. anyósom nem tud bele nyugodni, hogy a picim nem cumizik, erre annyi esze volt, hogy belemártotta a cumit a mézbe és oda adta neki:O 1 nap után be is trottyantott tőle. nekem eszem ágába se volt mézet adni neki se cukrot teába se, nemhogy magába. nagyon dühös lettem rá. de nem tudom mit csináljak vigyem orvoshoz?
2017. dec. 6. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Na most nagyon felidegesítettél.. Ezt komolyan nem értem. Ezek után a kedves Mama gondlolom majd halálra fog sértődni, ha soha többé nem bízol meg benne. Szerintem nem lesz baja tőle, de figyelgesd és ha szokatlant tapasztalsz akkor doki. Apa meg kapja le a 10 körméről a Mamát.
2017. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Remélem többet nem hagyod anyóssal egy percre se.
2017. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem azért baj, mert édes-cukros, hanem mert a méz ilyen pici babánál botulizmust okozhat. Ezt mondd meg a mamának, lehet elgondolkozik, h máskor csinál-e hasonlót. Én megkérdezném az orvost/ védônôt, h milyen tüneteket kell figyelni a gyereken, de valószínûleg ennyitôl nem lesz baj.
2017. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Botulizmust a méz (kivizsgált méz-es mind kivizsgált amit eladnak) nem okozhat, ha kivizsgálás nélkül van eladva akkor nem tudni.

De ez nagyon túl van gondolva,persze énis aggódnék de én inkább a túl sok virágpor és pollen miatt (már ha igazi a méz)

A botulizmus esélye olyan alacsony, hogy emlitésre sem méltó.

Mas etelek ezerszer könnyebben okoznak botulizmust (felnőtteknél is) pl egyes nem jól füstölt húsok stb


Üdv: egy méhész

2017. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves méhész, amit írsz, az a felnôttekre valóban igaz, de egy 4hónapos babára sok minden veszélyes tud lenni, ami egy felnôtt szervezetnek meg se kottyan. Nyers hús, nyers tojás, stb. Nem véletlenül nem szabad nekik adni.


Üdv, egy anyuka

2017. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

5#a biotizmus nem felnott vagy baba fuggo.

Amiben megvan az az anyag ,ami okozza a biotizmust az felnotteknek is okozza es akár újszülötteknél. De ha vmi nincs az nem árthat! Inkább a pollenek!:)

Amúgy énis anyuka vagyok , es kismama is.:) de amúgy én is aggódnék. Többé az anyósban sem bíznék .

2017. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, lehet baja, mivel a méz nem csak a botulizmus miatt veszélyes, hanem mert allergén is. A 1,5 éves fiam nem kapott még soha mézet, és nem is fog még legalább 1 évig. Soha többet nem találkoznék az anyóssal ezek után.
2017. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most olyan felelőtlennek érzem magam emiatt :( ha valami baja lesz.. bele gondolni is rossz :( de ki gondolta volna , hogy ilyenre képes pár perc alatt :(
2017. dec. 6. 15:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád.
2017. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja nem lesz tole. Mezes teat mar felevesen adtam.
2017. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!