Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babámat egyszerűen...

10 hónapos babámat egyszerűen semmilyen játék nem köti le! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van már két nagyobbik gyerekem, ők olyan szépen eljátszottak baba korukban, nem volt velük gond. De itt a 3. baba, hatalmas ház, két másik gyerek aki foglalkozást igényel. A baj ott kezdődik, hogy nincs egy ideje el sehol sem. Sem járóka, sem etetöszék, se sehol. Semmilyen játékkal nem foglalkozik. Viszont a bébikompban szeretne lenni, de egy baj van vele, egy másodpercre sem veszthetem szem elől. Mindent megeszik, a legapróbb bisz-b.sz szösztől kezdve, a nagyobbik gyerekek rajzáig mindent. Egyből automatikusan a szájában van minden, már kissé tanácstalan vagyok, mert szalad a ház, de ha a járókába vagy etetőszékbe teszem csak sír és sír, hiába adok bármilyen játékot oda neki. Ha játszok vele, kukucskálósat vagy ilyesmit, egy darabig ekélvan, dehát egész nap ezt amúgy sem lehetb kivitelezni.

Egyetlen dolog foglalkoztatja, hogy minden fiókot kipakoljon és megegye a tartalmukat. A több kilós tömör fa széket felborítja, nem is értem, hogy honnan van hozzá ereje. De már úgy érzem nagyon veszélyes önmagára, nem tudom mit találjak ki. A másik két gyerekemmel semmilyen hasonló gond nem volt. Valaki esetleg hasonló helyzetben?


2017. dec. 8. 17:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy darabig *elvan akart lenni.
2017. dec. 8. 17:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltess semmilyen játékot, csak lássa, hogy lehetősége van játszani. Most van abban a korban, amikor még kíváncsibb lesz mindenre, az a lényeg, hogy van valami, ami leköti.
2017. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Tegyél különféle dobozokat a járókába, amiket pakolj szépen tele különféle dolgokkal, amik nem veszélyesek rá. Lehet az kólás flakon is pl kupak nélkül, kis labda, régi távirányító. Pakolni szeret, hát ezzel lekötheti magát. Csak előtte csekkold le, hogy tényleg ne legyenek annyira apró dolgok benne, amiket lenyelhet. És több dobozt rakj be!
2017. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet veszek erre külön kis ételes dobozkákat, de ötlet még miket tegyek bele? Vastag kartondobozba raktam már ezt azt, de még azt a dobozt is megette...


Saját távirányítója van, azzal picit játszik is.

2017. dec. 8. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nalunk barmilyen kisrbb meretu jatek jo volt.

Lego duplo,formabedobo formai,kis autok,kis labdak.

Ezeket es hasonlokat elvezettel pakolt egyik dobozbol,labasbol,talbol a masikba.

Gondolom talad van,es van par kisebb meretu de kemeny jateka.hat tedd le a nappali kozepere,add oda az egyik talat megpakolva a masikat uresen.

Fiokokra babazar,egyet kiveve.abban legyenek olyan dolgok amiket ramolhat.de ne csak jatek.a jatekok unalmasak.sokkal izgibbek a muanyag poharak,kanalak,kis talkak,tejfolos dobozok,pelenka akarmi.

Vagy afj a kezebe egy labast es fanakalat mikor fozol.en kisfiam mar profin kipakolja a konxhaszekrenyt,aztan keri a fakanalat.

Hutore olyan hutomagmes amit nem tud lenyelni.ezzel kb fel irat elszoszmotol a gyerkoc.

Nalam is a 3. A legnehezebben kezelheto.

2017. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy jo csatos hordozo nalunk csodakra kepes, a hatamra kotottem, es csinaltam a dolgom, o meg nezelodott.
2017. dec. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!