Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éljük ezt túl? Mit...

Hogy éljük ezt túl? Mit tegyek, hogy a lányom a legkevésbé sérüljön?

Figyelt kérdés

A (volt) vőlegényem úgy döntött, hogy elege van a szülőségből és a kapcsolatunkból...

November végén lett fél éves a lányunk. Fiatalon lettünk szülők (én 21 éves vagyok, ő 24), de sosem mondta, hogy kételkedne, vagy nem akarná ezt. Nem voltak gondjaink, imádta a lányunkat és engem is. Erre három napja közölte, hogy ő ezt nem bírja és elment. Teljesen összetörtem. Vele képzeltem el a jövőmet, mellette akartam megöregedni, borzasztóan szeret(t)em. Mióta elment, rengeteget sírok és úgy érzem, hogy többet nem tudok már soha tényleg, őszintén boldog lenni.

A családom és a barátaim, barátnőim mellettem állnak, még a vőlegényem családja is... Mondták, hogy ettől függetlenül bármikor menjünk hozzájuk, ha van valami gond, hívjam őket nyugodtan és hogy majd Karácsonykor is szeretnének jönni, mert bevásároltak ajándékokból a babának és nekem is. Anyukám mára elvitte a babát hozzájuk, meg mondták a barátnőim is, hogy mozduljak ki, menjünk el este meginni valamit, de semmi kedvem és erőm nincs az emberekhez. Meg hogy műmosollyal mondjam, hogy "jaj nincsen semmi gond, jól vagyok"... De nem zárkózhatok be az életem hátralévő részére, hiszen itt van a lányom és nem akarom, hogy azt lássa, hogy minden akadálynál padlóra kerülök és képtelen vagyok felállni. Csak éppen fogalmam sincs, hogyan kezdjek hozzá a gyógyuláshoz.


Akik egyedül maradtak egy évnél kisebb babával, hogy bírtátok?

Mennyi idő volt, amíg belejöttetek a mindennapokba?

A baba hogy viselte ezt az egészet? Később jó kapcsolata lett az apukájával?


2017. dec. 9. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ezen a gyász-időszakon (mert az elhagyásnak is van ilyen időszaka) át kell esni, megnyugtatlak, teljesen normális, hogy átéled ezeket az érzéseket, de ettől még nagyon megmorgom ezt a nagyra nőtt gyereket, aki csak így itthagyott titeket. A szüleinek egy jó pont, hogy igyekeznek segíteni, ők is hozzájárulnak ahhoz, hogy minél egészségesebb lélekkel lendülj át ezen, a család-barátok most sokat tudnak segíteni. Mondd meg a barátoknak, hagyjanak kis időt, hogy átrágd magad ezen, de nagyon örülsz, hogy ott vannak a háttérben és óvnak, vigyáznak rád, idővel majd jól is fog esni a meghívásuk, amihez most még semmi kedved. Túl leszel rajta és lehet, a végén majd ő fog koppanni, ha rájön, mit veszített. Kitartást, drága, menni fog szépen lassan!!! (Az utolsó kérdésekhez, az első komolyabb előrelépés fél év után volt, amikor nyitottam a világ felé jobban)
2017. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Felnőtt vagy, ott a gyerek, összeszeded magad és kész
2017. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Te vagy, aki nem egy dicsekvos kerdest kiirt?
2017. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, köszönöm szépen a normális választ.

Szeretnék túljutni ezen a szakaszon, csak tényleg nehéz, miközben én vele képzeltem el az életemet... Most pedig egy hatalmas kérdőjel az egész, nem tudom, hogyan tovább.


Harmadik, hidd el, ez fejben nekem is megvan. Csak a kivitelezés kicsit nehezebb.



Utolsó, nem hiszem, hogy bármivel dicsekednem kéne. Ma regisztráltam ide.



De tök jó, hogy négy válaszból egy a használható...

2017. dec. 9. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Természetes hogy fáj, hogy össze törtél gyászol a lelked. Hiszen elvesztettél valamit ami eddig az életed része volt, egy biztos pontot. Adj időt magadnak, ne akarj pikk pakk túl lenni rajta, ez nem így megy. Sírj dühöngj add ki a fájdalmat magadból. A lányod meg nagyon kicsi, megfogja szokni az új helyzetet. Hidd el fel tudod úgy nevelni hogy ne szenvedjen attól hogy az apja nincs vele. Anya vagy ezáltal erős nő higyj magadban fel a fejjel!
2017. dec. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veletek történt. :(

Teljesen érthető, hogy el vagy keseredve, de legalább a barátaid, családod melletted vannak. Lehet, hogy az apuka is gondolkodik egy kicsit, lehiggad és rájön milyen fontosak vagytok neki.

Mindenképpen mozdulj ki a barátaiddal egy kicsit, fontos lenne, hogy összeszedd magad a baba miatt. Ő akkor lesz boldog, kiegyensúlyozott, ha te is az vagy. És ő a legfontosabb ember az életedben, ő pedig melletted van. Ne keseregj olyan miatt, aki nem érdemli meg.

Kívánom, hogy forduljon jóra az életetek!

2017. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad, jelentem, túl fogsz jutni rajta, és igenis boldog leszel! Én 23 évesen egy 4 éves gyerekkel és egy 1 hónapos kisbabával lettem faképnél hagyva! Egy ideig borzasztó volt, de a gyerekek miatt tartanom kellett magam. A pici egy éves korában megtalált a boldogság, megismertem a férjemet, akivel boldogan élünk és lett közös babánk is! Fel a fejjel, koncentrálj a gyerkőcre, és igen néha mozdulj ki, mert el kell engedned a gondokat! Még nagyon kevés idő telt el, persze, hogy ki vagy! Az idő majd segít! Ha gondolod, írj nekem nyugodtan üzit! Kitartás!!!
2017. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán egy fél év kellett mire jobb lett kicsit.

Sok erőt és kitartást kívánok! Hidd el jobb lesz és leszel még boldog!

2017. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!