Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit, és hogy mondjam el a 2...

Mit, és hogy mondjam el a 2 éves kislányunknak, hogy meghalt az Apja/31 évesen, motorbalesetben:. (/! Hogy kezeljem a helyzetet, hogy a legkevésbé sérüljön a pici lelke, és később is értse, hogy mi történt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sajnálom, Őszinte részvétem! Hogy vagy, hogy bírod?

A kislánynak nem tudom, hogy lehet ezt elmondani, Ő 2 évesen még nem értheti ezt,talán azt kellene mondani, hogy apa elment az angyalokhoz..


Nem tudom mit írhatnék, nagyon sok erőt és kitartást kívánok, együtt érzek veled!

2010. szept. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Őszinte részvétem!

Nagyon nehéz lehet most neked, én ebbe bele sem merek igazán gondolni...


2 évesen már tudja hogy az az ő apukája, csak nem tudja felfogni, mi történt hogy ha emlegeti miért nem jön, miért nem látja többet

mondd el neki hogy spa felment a mennybe az angyalokhoz mert meghalt.

Egy képet tenyél ki neki apáról amit lát, hogy ne felejtse el, tudja emlékezzen rá az az ő apukàja volt

2010. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Őszinte részvétem!

Reméljük, hogy még túl pici ahhoz, hogy sérüljön a lelke. A fent javasoltakon túl mondhatod neki (habár nem tudom, ezt mennyire érti), hogy ezentúl álmában fog tudni vele találkozni, akkor fognak tudni együtt játszani, sétálni stb. Esetleg mesélhetsz neki, hogy ha majd elalszik, akkor apa ott várja, és majd ezt és azt fogják együtt csinálni. És hogy apa ott van a csillagok között, onnan néz le rá, úgyhogy ha felnéz az égre, és mosolyog, akkor azt apa látni fogja.

2010. szept. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

öszinte részvétem!!!!!!

én nem is tudom mit csinálnék ilyen helyzetben, de a fentiekhez csatlakozom. ezek lehetnek a legjobb "válszok".


kitartást ,és sok erőt, mind neked, mind a családodnak!!!!

2010. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!!! Bele sem merek gondolni milyen szörnyű lehet nektek most!

Nem tudom mi lenne most a mondani, szerintem az anyai ösztön elő jön ilyenkor is, hallgass rá most is...

És törődj vele nagyon sokat, mert ő már ilyenkor érti, érzi, és hiányozni fog neki az apukája!

2010. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
őszinte részvétem!az angyalos történet szerintem jó,azt mond neki.és nagyon sok kitartást nektek és az egész családnak!
2010. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Őszinte részvétem!

Megkönnyeztem a történetet és a válaszokat is...

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok, és hogy az idő mihamarabb begyógyítsa a sebet a lelketeken!

2010. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem, nagyon sajnálom, nagyon rossz lehet most! Én is angyalkát mondanék, de sajnos azt tudatosítani kell benne, hogy ő már soha többet nem jön vissza az angyalkáktól, de mindig hallani és látni fogja őt. Én sokszor vinném a temetőbe, a sírhoz, hogy beszélgessen az apukájának.
2010. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzéseket és a válaszokat.Nagyjából ez megy és járok pszichológushoz is,hogy Ő mit tanácsol.

Az ujabb csapás,hogy otóber 1 től Nekem is vissza kell mennem dolgozni/most derült ki/

Fogalmam sincs,hogy fogjuk bírni.Aztán lehet,hogy Én jobban félek,mint kellene,de nagyon aggódom a lánykánk miatt!Nekem csak Ő maradt!A férjem családjára nem számíthatok!Sajnos!

2010. szept. 24. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem nektek. Neked talán jobb lesz, ha dolgozol újra,elterelődik egy kicsit róla a figyelmed.
2010. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!