Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy készültök/kézsültetek...

Ti hogy készültök/kézsültetek a gyermekágyas időszakra?

Figyelt kérdés
Megbeszéltétek előre, hogy ki jön segíteni? Volt egyáltalán segítségetek? Mit ettetek? Készültetek előre kajával?
2017. dec. 11. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsővel sehogy se készültem. 6 napos volt mikor hazajöttünk, 5 napot otthon volt a férjem, aztán 2 hetes korától kettesben voltunk de igaz hasfájós volt, azért volt bőven alvásidő. Ahhoz képest egész jókat aludt.


A másodikkal szerencse is volt, mert a férjem 2 hetes leállása legelején született. 21 hónap korkülönbség amúgy a 2 gyerek között, szóval a nagy is itthon van, volt velem. 3 hetes volt a baba amikor visszament dolgozni a férjem, de akkor vagy anyukám vagy anyósom elnézett szinte mindennap. Kaját fagyasztottam is, ők is hoztak, a férjem is főzött. A kicsi állandóan kézben volt, mert nem tudtam letenni, mert ordított.

2017. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Én nem kértem segítséget, mert szerettem volna ha hárman összeszokunk és a férjem két hetet itthon tudott maradni.

A Csedhez az igénylőlapot és anyasági támogatáshoz előre kinyomtattam, összeírtam, hogy mit hol kell igényelni, miből kell fénymásolat stb..

Főztem előre pár adag ételt és lefagyasztottam, de nem sokat.

2017. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Férjem 2 hetet volt itthon velünk ugyhogy mire visszament dolgozni "megerősödtem" :D

Amúgy kaptunk főtt ételt folyamatosan (még most is Gyed alatt) ugyhogy ezzel nem volt gondom!amikor jött valaki főként gyümölcslevet v sütit hozott :D

2017. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Apuka lelepett a terhesség alatt, segítségem nem volt. Megoldottam egyedül is. Nem készültem előre étellel, mármint nem főztem előre, csak bevasaroltam. Azt ettem, amihez éppen kedvem és alapanyagom volt.
2017. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem készültem, eszembe se jutott, hogy készülnöm kellene :))


Férjem itthon volt 2 napot, aztán ment dolgozni.

Most a 2. babával nem tudom hogy lesz, 1-2 napnál többet nem tud itthon maradni most sem.

Anyukám közel lakik, szerintem ő fog néha úgy főzni, hogy nekünk is jut belőle, bár 1. szülés után is teljesen jól voltam, már hazamenetelkor elmentem a kutyánkkal sétálni, remélem a második szülésem is ilyen könnyű lesz és akkor itthon meg tudok mindent csinálni 2 gyerek mellett.

2017. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem igazan keszultunk.

A ferjem kb ket hetet szabin volt, mert ev vege volt es ki kellett vennie a szabadsagat, igy eleve tartalekolta addigra, mire kb szulnom kellene. Olyan jol sikerult, hogy az utolso munkanapja utan ejjel indult be a szules, szoval mind a ket het megmaradt.

Azt elore eldontottuk, hogy segitseget nem kerunk, messze laktak a nagyszulok, a lakasunk kicsi volt meg akkor, igy en olyan vendeget nem akartam, akit el kell szallasolni.

Ez jo dontes volt, mert szules utan par hetig az en hangulatom nagyon valtozekony volt, eleg sokat sirdogaltam (pedig amugy nem vagyok erzekeny), dolgoztak a hormonok, plusz kinlodtam a szoptatassal rengeteget. A nap nagy reszeben szoptattam, vagy fejtem, nem hianyzott oda a ferjemen kivul mas.


Egyedul a bevasarlas volt az, amivel keszultem valamennyire, tartos elelmiszerekbol vettem egy keveset pluszban (liszt, teszta, szaraz alapanyagok) es a fagyasztoba raktam el husokat.

Eredetileg a ferjem fozott volna az elso ket hetben, de par nap utan inkabb en csinaltam, mert szeretek fozni es megkivantam ezt-azt, ami a ferjem fozotudomanyat mar meghaladta. De volt, hogy rendeltunk ennivalot, ha ugy alakult.

En husos vagyok, akkor is nagyreszt arra epult a napi menu, a szoptatas miatt a puffaszto dolgokat kihagytam, de ettem mindent.


A masodik gyereknel sem igazan keszultunk, a ferjem akkor is szabit vett ki. Segitseget akkor sem kertunk, de akkor mar kozelebb laktunk a a szuleinkhez, igy latogatni jottek. Ezt en inkabb vendeglataskent eltem meg akkor is.

A baba miatt konkret segitsegre inkabb kesobb volt szukseg, amikor pl kontrollra vissza kellett mennem es nem akartam oda vinni a gyerekeket, vagy fogorvosra mentem, akkor kertem meg valamelyik nagyszulot, vagy nagynenit, hogy vigyazzanak a gyerekekre, amig elintezem ezeket.

2017. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Márciusi babánk lesz, amikor a méhész szezon indul. Amúgy itthon lesz párom amennyit tud. De amikor vinni kell a méheket ,meg pörgetés van anya segít majd, azt mondta bármikor főz nekünk es elhozza meg ha vmit nemtudok vagy eleinte ha egyedul leszek atjon este vagy napkozben pár órára segiteni.

Szval így tervezzük! Más nem jön, legalább 3hetig mast nem is szeretnénk itt látni. Majd utána jönnek.:)

2017. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A párom kivett 5 nap szabadságot (főként azért, mert éppen költöztünk).

A másodiknál még ennyi sem volt, nem tartottam szükségesnek.

Mit ettem? Amit éppen találtam, nem készültem semmivel

2017. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az elsönél sok segitségem volt, párom itthon volt 2 hétig, anyukám is jött 2-3 naponta, anyos pedig fözött ránk két hónapon keresztül. Addigra sikerült annyira összeszednem magam a szülésböl h el tudtam végezni egyedüla házimunkát és a baba ellátását. Nem igy terveztem,de igy alakult mert megrepedt a farcsontos szülés közben és alig birtam mozogni. Nem szégyen segitséget kérni, vagy elfogadni!!

Második gyereknél szintén párom itthon volt 2 hétig,de rajta kivül senki nem segitett, 2 hét után magamra maradtam, egyedül láttam el öket napközben. Kajával nem tudtam elöre készülni mivel kicsi a fagyasztonk, viszont én csak hétvégére fözök,hétköznap nem, ez azért könnyebbség. Illetve ami még könnyitett az életemen az a házhozszállitás:) miota gyerekeim vannak,nem megyek boltba vásárolni, mindent online veszek: élelmiszer, háztartási cikkek,ruha,cipö,karácsonyi ajándék stbstb. Igy nem kell a két gyereket végigcibálnom az áruházakon, nyugodtan tudok vásárolni virtuálisan:)

2017. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!