Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telt, hogy telik a...

Hogy telt, hogy telik a gyermekágyas időszak nektek?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon lassan és néha úgy érzem megőrülök. Még van 4 hetem a 6 hétből.

Elmondanátok, leírnátok hogy telik, telt egy napotok?

Első baba. Mit lehet csinálni egy ilyen pici babával napközben ha ébren van, mert én néha úgy érzem már nem tudom mit kezdhetnék egymással.


2011. aug. 14. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Beszélgessetek. Elég rossz ha nem tudsz a babáddal ellenni.
2011. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem is nehezen és lassan telik. Már csak 2 hetem van, de van egy olyan sejtésem, hogy semmi nem fog változni, ha letelik a 6 hét. Én a 3 hónapot várom, hátha akkor már könnyebb lesz. Játszani még nem tudok vele, ha nézelődik, akkor segítek neki, és mindig arra fordítom ahol érdekesebb dolog van, egyébként általában a karomban van, mert különben sír. Napirend nincsen, max annyi, hogy délben, meg késő délután alszik egy nagyobbat, éjszaka meg 3-4 óránként kel enni. 6-7 felé kezdődik a nap, mert akkor már nem hajlandó visszaaludni. Néha el szoktunk menni vásárolni, ami kb. 1 órás tevékenység. Van, hogy csendben kibírja, de van, hogy ott is a kezemben kell fogni, mert különben sír.

Kitartást neked! Bár azt mondják csak nehezebb lesz...

2011. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem szerdán lesz 2 hetes a prücsök és szinte az egész napom abból áll, hogy etetek, altatok és kakis pelenkákat cserélek.. Néha olyan hulla vagyok, hogy alig állok a lábamon. Ha fent van, beszélünk hozzá párommal, már amikor látom, hogy igényli, aludni meg akkor alszik, amikor ő akar... :-(( Az éjszakáink így változatosak. Nappal még csak-csak elvan a kiságyban, ha elalszik és leteszem, de éjszaka kénytelen vagyok magam mellé venni...

A napok egybefolynak és marha mód lassan telnek... :-(((

2011. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem szuper pocakosságom, szuper szülésem, és szuper gyermekágyas időszakom volt. De komolyan. Szintén első baba és annyira szerencsém volt, hogy sem gátmetszésem, sem varrásom nem volt. Alig véreztem, sőt mire hazamehettünk alig volt valami, pecsételgetéssel együtt szülés után 1 héttel már nem volt semmi. Szülés utáni ebédemet törökülésben fogyasztottam el az ágyamon. 12:00-kor szültem, előző este csak tejbegrízt ettem, így iszonyatosan éhes voltam.

Gondolom Nekem az is segített a babázásban, hogy nem fájt, görcsölt a hasam. Én nagyon boldog voltam mikor végre már a kezemben foghattam. MI sokat játszottunk, meséztünk, bár az első hetekben leginkább ettünk, aludtunk mindketten! :D

2011. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Dumálj hozzá. Un anyanyelven beszélünk a gyerekünkhöz anélkül, hogy észrevennénk, NEM GÜGYÖGÉS. Ha nincs ötleted az első bulvárújság olvasása is megteszi. Ha fölé lóbálod a színek miatt még izgi is lesz neki.

Cirógasd, pocipuszi, és hagyd hagy legyen néha maga is. Amíg csendesen elbrekeg magának az ágyikóban addig te is tudsz élni picit.

A sok inger se jó egy olyan picike kis babának.

Duruzsolj neki, youtube gyerekdalok, énekeld a géppel neki, aztán egy idő múlva gép se kel:D

halkan ahogy jól esik dúdold pl ezt(valamiért nagyon szeretik a kicsik) "egyszer egy hét pettyes katica bogárka elindult megnézni mi van a világban, hívta a gyöngyvirág hívta a vadrózsa, ide is oda is bekukkant egy szóra."

Simogatós pl: sűrű erdő(megsimogatod a hajas/kopasz kobakját), kopasz mező(a homlokát), pillogtató(elhúzod az ujjad a szeme előtt), szugogtató(megérinted az orra hegyét), tátogtató(a száját is megérinted, vigyázz harap:D) gégevágó(ezt nem tom miért így hívják, megcsikized a tokácskát), mivel érintés nagyon élvezik.

Ha jó idő van menjetek sétálni, nem kell bezárva lenni, ha csak a ház körül rójátok a köröket az is jót tesz nektek.

"Tornázz" vele(leülsz, nyújtott láb, csak a lábfejed mozgatod, a baba a lábadon(térdeden a feje) és fölé hajolsz, mozogsz is meg nem is, együtt csináljátok(fogja az ujjad közben), amint látod, hogy álmos cici/táp, és mehet az ágyikóba aludni.


Ha lesz tesó, akkor meg a nagy mellé becseppen a kicsi, először pislog kettőt, de hamar edződnek a kicsik.

2011. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen én is hallottam, hogy csak rosszabb lesz, de igazából szerintem inkább jobb, ugyanis én nem nagyon tudok egy ilyen pici babával mit kezdeni, ha már idősebb lesz, akkor más lesz.

Ő még alig van ébren, kb minden 2. etetés után egy órát tölt ébren, próbálok beszélgetni hozzá, több kevesebb sikerrel.

A 6. hét azért lesz forduló pont, mert akkor kimozdulunk egy kicsit, a következő forduló pont a 3. hónap, én is azt várom már, de elégedett lennék már akkor is ha kitudnánk menni sétálni, megöl a 4 fal.

2011. aug. 14. 13:15
 7/17 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetnétek? Mi is járunk vásárolni, sétálni, nagymamához. Most szombaton pl. 40km-re megyünk, remélem bírni fogja az utazást.

Hazaérkezésünk másnapján már voltunk sétálni, akkor is jó idő volt, mint most, 2 hetesem meg már vásárolni mentünk. Semmi baja a kislányomnak.

2011. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kifelé sétálni, hacsak nem kell szigorúan feküdnöd...

Jó babázást

2011. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A babóm 5 hetes. Miért nem mozdulsz ki? Mi voltunk már vele 1,5 órás autóúton, aludunk rokonoknál/barátoknál...kétszer volt étteremben (egyszer mi is nélküle) 2 napja egész napos kirándulásra mentünk egy lovas paradicsomba. Megyünk mi is sétálni, vásárolni...igazából bárhová. Nem leszünk otthon gubbasztós macinacisok:)

2011. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sokat dolgoztam, így nem értem rá ezen gondolkodni. De most komolyan. Saját vállalkozásban dolgozom, nem éllt meg a munka ttól, hogy szültem egy gyereket. Meg persze a házimunka. Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy egyedül vagyok a babaával, apuka nem él velünk. Szóval nem nagyon volt se időm, se lehetőségem mélázgatni az élet nagyon dolgain, örültem, ha van időm zuhanyozni, aztán irány az ágy. Keress magadna valami elfoglaltságot, köss valamit a babának, menj sétálni, jétszótérre, ott vannak más anyukák is, akikkel beszélgethetsz.
2011. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!