Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes lecserélni a...

Mikortól érdemes lecserélni a rácsos kiságyat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves, külön szobában alszik, 60X120-as rácsos kiságyban.

Gondolkodom rajt, hogy valahogy szerkeszteni kellene neki egy nagyobb ágyat. Azt vettem észre, hogy ha nagyobb helye van, jobban, nyugodtabban alszik, mert jobban elfér.

Úgy ki tud terülni, mint egy elnyújtózkodott macska.

Amúgy egész éjjel pörög a kiságyban, hol itt, hol ott fekszik. Lehet, hogy hülyeség, de nem hiszem el, hogy a 60 centi széles ágyban nyugodtan tud forgolódni a 80 centis gyerek. Biztosan zavarja, ha bekoppan a bucija, vagy megakad a lába, stb.

Olyanra gondoltam, hogy egy matracot vagy szivacsot kellene neki letenni, és azt valahogy körberácsozni, de nem olyan magassal, mint a kiságyé.

Sokat nem tartózkodik az ágyában, tulajdonképpen csak alszik. Akkor van letéve ha már elaludt (hintában altatok), ha felébred akkor meg úgyis "szól", és kiveszem.


Ti mikortól cseréltetek ágyat, és milyenre?


2010. jún. 2. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A lányom egyszer sem aludt a kiságyban,hanem velem.8 hónaposan szoktattam át a szobájába,de akkor már nem sikerült a kiságyba,ezért matracon aludtunk,eleinte én is ottmaradtam vele,ma már egyedül alszik,nincs rács,de ha felébred nem is esik le,mivel alacsonyan van,simán lemászik róla.A kókuszmatracát letettem az én matracom mellé,azon alszik,az övé van belül,így a gerincének is megfelelő.
2010. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem most 17 hós a lányom és most tervezzük lecserélni a kiságyat szintén a szűkösség miatt. Nekünk egy ifjúsági agyunk lesz aminek van egy kis oldala is, hogy ne essen le, ezt majd később le lehet venni.
2010. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia,


kisfiam pontosan olyan, ahogyan Te leirtad!! :) mi is nyáron készülünk a váltásra, én megkértem a férjemet, hogy szerkesszen majd valamit a nagy ágy oldalára!! esetleg asztalossal is tudsz csináltatni rá valamit!!


Ági

2010. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hintában altatás nem túl szerencsés,a bölcsiben oviban megszenvedi....
2010. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A hintáról másfél éves koráig leszoktatom.

Ha már lehet neki mesélni, és le is köti, a saját ágyikójában fog elaludni.

2010. jún. 2. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!