Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hazaköltöznétek így kisbabával...

Hazaköltöznétek így kisbabával/terhesen? Jogosan sértődött meg szerintetek?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk a barátommal. A szüleink 200 km-re laknak, ami kocsival még akkor is 2 óra, ha nem mindenhol tartjuk be a sebesség korlátozást.

19 hetes vagyok és pénteken, meg tegnap itt volt nálunk anyukám. Felhozta, hogy szerinte az lenne a legjobb, ha hazaköltöznénk, legalább addig, amíg a lányunk el nem kezdi az óvodát... Mert hogy tudnának segíteni, ott van az a hatalmas ház és nem lenne az, hogy órákat kéne utaznia, hogy unokázzon. Viszont nekünk eszünkben sincs költözni. A barátomat ide köti a munkája, én is szeretném folytatni majd az egyetemet. Nem albérletben élünk, az ő lakása ki van adva és az enyémben lakunk. Nem egy kis lyuk, három szobás, plusz a konyha és az étkező, valamint a fürdő és egy nagyobb terasz. Jó környéken is van, minden a közelben. Itt vannak a barátnőim is, többnek szintén van már babája, kisgyereke, így nem is az lenne, hogy egyedül vagyok a babával és soha semmi társaságom.


Otthon meg semmi nincsen, egy csendes kisváros. A barátaink havonta, két havonta járnak haza, semmilyen program nincs soha. Nyáron van nagyobb élet, mikor mennek a turisták, de ahogy jön az ősz, tél, mintha megállna az élet...


Plusz ugye ott nem is lenne külön lakásunk, hanem anya azt akarja, hogy költözzünk hozzájuk. Én pedig ezt nagyon nem szeretném, tuti folyamatosan lennének a viták, hogy mit miért csinálok, hová megyünk.


Finoman próbáltam hárítani, de teljesen felkapta a vizet, hogy nekem aztán semmi sem jó és ő csak segíteni szeretne, meg hogy sosem gondolta, hogy én Budapesten képzelem el az életemet, azt hitte, hogy csak 3-4 évet leszek itt és utána hazaköltözöm.


2017. dec. 17. 11:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem akartok ne költözzetek.

Viszont tény, hogy sokkal könnyebb úgy gyereket nevelni, ha a közelben vannak a nagyszülők, és nem csak az első 3 évben. Nekünk nincs nagyszülői segítség, emiatt én csak 6 órában tudok dolgozni, hogy el tudjak menni a gyerekekért az oviba. Hiába a sok program, hónapokkal előre el kell kezdenünk szervezni hogy ki vigyázzon a gyerekekre ha el akarunk menni valahova, és még sorolhatnám. Ugyanilyen probléma hogy ki vigyáz a gyerekre ha betegek?

Mondjuk szülőkkel egy házba/lakásba biztos hogy nem költöznék, és mindent meg lehet oldani nagyszülő nélkül is, nekünk is megy, csak nehezebb.

2017. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ritka, ha a nagyival egyetértés van babával kapcsolatban. Nálunk a látogatás is néha cirkusz, anyám a hátam mögött is etetne olyannal amit 1 év múlva se adnék, túlaggódom az etetést, bezzeg rendszeresen alulöltöztetem őket szerinte főleg a melegutáló kicsit, szinte semmiben se értünk egyet. El se merem képzelni mi lenne, ha együtt kellene élnünk. :/
2017. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%
Akkor miért vettek neked Pesten lakást, ha nem akarták, hogy ott élj huzamosabb ideig?
2017. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Mert jobban megéri lakást venni, mint fizetni a 250-300 ezres albérleti díjakat. Befektetésnek is jó, később kiadtuk volna.
2017. dec. 17. 15:09
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
Rafkos anyukad. Úgy tesz mintha puszta önzetlenségbol kellene haza koltoznod, közben meg o parazik h nem tud majd eleget unokazni.
2017. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%
Ha az a cél, hogy apukával szétmenjetek, akkor hajrá. Egyébként ő mit szól hozzá?
2017. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%
Ha annyira nagyon szeretne unokázni, ő(k) is felköltözhetne hozzátok, a közeletekben kivehetnének egy albérletet, az ő lakásukat pedig kiadhatnák a túristáknak. Egyértelmű, hogy a munkahelyet és az egyetemet nem dobnám el. Vagy úgy gondolta, hogy te egyedül odaköltözöl a gyerekkel, a párodat pedig majd havonta egyszer-kétszer látod? :D
2017. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%

11: nekünk mindkét nagymama itt vn a szánkban, anyám konkrétan a szomszédban, anyósom a szonszéd településen, 10km, 5 perc sincs kocsival. A lányom még nem ovis, de tudod mennyire lennék velük kisegítve a a hétköznapokban? Semennyire. Szeretik az unokát, szívesen vigyáznak rá, de anyám 52 éves, az anyósom 54. Azaz aktívan dolgoznak ők is, nekik se lenne egyszerűbb oviba menni a gyerekért, és ők se tudnának rá vigyázni, ha beteg (nem szültem extra fiatalon, 27 voltam, mikor született a most 2,5 éves lányom). A kérdező egyetemista, azaz a húszas évei első felét taposhatja, nála is 50-55 körül lehetnek a nagymamák.


Kérdező: maradjatok Pesten. Egyrészt, a párod munkája fontos, ezt hogy gondolta anyukád, hogy feladná? Vidéken rosszabbak is a fizuk többnyire. Másrészt, ahogy mondtam, nekem anyám a szomszédban... ez annyira jó, hogy éppen eladjuk a házunkat és menekülünk minimum 25 km-rel odébb. Az udvarra nem tudunk úgy kimenni, hogy ne szóljon be, ha épp otthon van, hogy szerinte mit adjak még a gyerekre, dolytob okoskodik és felülbírál(na, ha hagynám). Hidd el, jó az a 200 km táv. Valóban csak arról szól a sértődés, hogy így nem lesz kéznél az unoka. Nálunk is megy most a balhé, hogy elviszem az ő unokáját, micsoda szemét vagyok... de viselkedni azt nem.sikerült megtanulni, akárhogy kértem ezerszer az évek során.

2017. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
Anyukad oruljon, hogy nem mentetek kulfoldre, mint a fiatalok fele. Az enanyukam sajnos evi ketszer latja az unokat, mert kulfoldon elunk ( igaz mar 15 eve, hozzaszokott, de akkor is nehez )
2017. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem költöznék vissza hozzá, miért is tenném? Önálló életed van, a barátoddal, nemsokára család lesztek.


Azt írod, jó nagy a lakás. A helyetekben azt csinálnám (azaz mi is ezt csináltuk mindhárom gyereknél), hogy anyukád jöjjön át amikor megszületik a baba. Az egyik szobában 1-2 hétig simán ellakhat, közben kiélheti segítési szándékait, főzhet nektek, babázhat, tarja benned a lelket, nyugtat, tanácsot ad, beszélget, stb.


Ha amúgy jó a viszonyotok, szeretnéd magad mellett tudni az első bénázós időszakban (mert eleinte azért az első gyereknél gyakran vakarod majd a fejedet, hogy most akkor mit és hogyan kellene), és a barátoddal is jól kijön, akkor szerintem ez járható út lenne.

2017. dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!