Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a lányom és semmit nem...

Adri baba kérdése:

1 éves a lányom és semmit nem hajlandó megenni amit én adok a szájába. Egyedül akar enni. Mit csináljak? Semmit nem fogad el csak úgy eszi meg ha a kezébe adom. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd rá kistányérra amit neki szánsz, ja persze ne főzeléket. De bármilyen szilárd ételt, burgonya, husi falatok, szalámi, és meglátod mi történik. Önállósítani akarja magát a kis drága. Most ehhez van kedve.
2010. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Probalj neki olyanokat adni, amit maga tud megenni! Kenyér darabkák felvágott virsli sajt paradicsom paprika uborka darabok. Ebédre főtt burgona répa borsó karalábé karfiol brokkoli darabok főtt vagy sült csirkemellel felvágva.Paradicsom gombóc, felvágva, rakott krumplinyoval stb. Etetőszékbe berakom és szépen csipegetve megeszi, ma pl fött krumpli volt brassoival, szépen megette, igaz tiszta

maszat lett. De változó mert van mikor elfogadja kanállal ha én adom.

Túró rudit tejszeletet gyümölcsöt is maga eszi lányom, igaz alma körte felvágva, de volt hogy csak ha egészben héjastul adtam az almát, csak úgy ette meg

2010. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rakott krumpli akart lenni:)
2010. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küszködünk. Hár én már van hogy feladom, és hagyom csinálja ahogy akarja és inkább takarítok utána. De van ,hogy engedi hogy etessem, meg olyan is hogy egy játékkal elterelem a figyelmét és közben megetetem.
2010. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet. A bátyustól látta, hogy ő egyedül eszik, hát neki is így kellett. Aztán felszereltem szépen egy kendővel az ölében. Előke rajta, s most már egyedül eszik (17 hónapos kora óta). Csak a levesnél kell segíteni neki, minden mást egyedül eszik. Nagyon ügyes, most ismerkedik a villával.

Szerintem engedd neki is, mert különben el sem fogadja az ételt. Vagy csinálhatod eleinte úgy is, hogy is kap egy kanalat, s közben te is adod neki az ételt. Hosszú idő, mire rendesen megtanul egyedül enni, de megéri!

2010. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De jo nektek én..én bizon nagyon szenvedek 1 éves lanyommal se ha én adom,se pedig ö nem szed a szájába semmit hiába adom a kezébe csak játszik vele...el vagyok keseredve már annyi fajtákat készitettem és semmi csak a tejet issza.Még a baba pépek sem kellenek.De csak mondom eddig szépen elkzdett enni most van ez kb egy hete ahogy beteg volt meg volt fázva.Kérlek segitsetek adjatok tanácsokat...v lehet a foga jön és most ez annyira megviseli edig kibujt a felsö 4 elöl,és az also 2 elöl..

Üdv mindenkinek

2010. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!