Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy a babák 8 hónapos...

Igaz, hogy a babák 8 hónapos koruk körül fogékonyabbak a betegségre?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 13:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de kislányom pont 8 hónaposan lett először beteg. Vírusfertőzés volt, nátha, piros torok, láz az első napon.
2010. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Most akkor el kéne kezdenem tápszert adni a babámnak?Szoptatok még 4-5-ször naponta,9 és fél hós.Ő is 8 hónaposan lett először náthás,most megint beteg,köhög és tele van az orra.Mások is elkezdenek ebben a korban tápszerezni a szoptatás mellé?Védőnő miért nem szólt vajon?
2010. jún. 6. 08:47
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon jó, hogy ide leirom a szakmai tapasztalatom, tudásom, és okoskodó anyukák lepontoznak.

Tegnap volt egyébként pontosan a babavilágban, hogy el kell kezdeni a bifidusz baci pótlást, itt a neten is megvan a video...

Azt hiszem nem fecsérlem itt tovább az időm,mert nem tetszik egyeseknek az igazság,ÉS A SAJÁTJUKNAK VÉLT IGAZÁT HAJTJÁK.. ja és a link...


[link]

2010. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Köszi az infót utolsó, Én erről nem tudtam, és nagyon hasznos legalábbis számomra, hogy írtál ide, a sok okoskodót meg sz...d le. :-)
2010. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ha van elég tejed, ugyan minek adnál a babádnak tápszert???? Én elhiszem, hogy a Babavilágban ezt mondták, de azért nézzük már meg azt a műsort egy kicsit elfogulatlanul, csupán ésszel! Az egész szinte burkolt rekálm! Mást se hallasz benne, csak, hogy az a bizonyos játékkészítő cég által kifejlesztett játék mennyire fejleszti a gyerekedet...na, de könyörgöm!!!! Aki nem használja, annak hülye lesz a gyereke? Már bocsi! Az anyatejet meg a természet úgy alkotta meg, hogy annál jobbat eddig még senki sem tudott kitalálni. Persze, vannak jó tápszerek is, de akárhogy is nézzük, azok mégsem annyira jók, mint az eredeti.... Tehát, ha a babádnak elég az anyatej, fölösleges tápszerre költened, mert ha tápszert adsz, akkor kevesebbet fog szopizni..."18. A tápszer majdnem ugyanaz, mint az anyatej


Nem igaz!

A csecsemőtápszerek csak felületesen hasonlítanak az anyatejre. Sokkal több fehérjét, vasat, alumíniumot, kadmiumot, mangánt és ólmot tartalmaznak, mint az anyatej. Fehérje- és zsírsavösszetételük jelentősen eltér az anyatejétől. Nem tartalmaznak ellenanyagokat, élő sejteket, enzimeket, hormonokat. Öszszetételük nem változik az etetés elejétől a végéig, a napszaktól vagy a baba korától függően. Az anyatej egyedileg készül minden egyes csecsemőnek, míg az azonos fajtájú tápszeres dobozok mindegyikében ugyanaz van.

Időről időre újabb és újabb adalékokkal igyekeznek a tápszerek minőségét javítani, de az anyatej élő anyagait soha nem fogják tudni pótolni." A normálisan etetett kisgyerek bélrendszerének meg még egyáltalán nincs szüksége tápszerrel bevitt bifiduszra, meg hasonlókra, azok maguktól is megtelepszenek a belekben, ha elég ideig szopizott a baba, utána a hozzátáplálás nem volt elkapkodva és nem ölték el sok antibiotikummal a bélflórát...

2010. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát,köszönöm mindenkinek.Igaz,a választ nem tudtam meg,de sok hasznosat olvastam,az még hagyján,hogy a mi tudásunk felületes evvel kapcsolatban,na de a védőnő és gyerekorvos sem tud felvilágosítást adni ezzel kapcsolatban az szomorú.
2010. jún. 6. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!