Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem indul el a baba?...

Miért nem indul el a baba? Többi lent.

Figyelt kérdés
10 és fél hónaposan el indult egyedül lépegetett, azóta nem akar egyedül menni csak ha fogja valaki a kezét. Ha menni akar fogja az ujjunkat és húz de egyedül nem akar. Talán fél, vagy mi féltjük nagyon és azért nem mer? Nem esett el semmi kis baleset nem volt. Most másfél éves.
2017. dec. 27. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Lenyeg, hogy jar. Az hogy fogja a kezet vkinek biztonsagerzetet ad neki. Nincs ezzel semmi baj. Majd elengedi ha ugy erzi itt az ideje es rohanhatsz utana :)

Egy baratnomnek 2 evesen se akart egyedul menni a kisfia. Dokinal is voltak, de minden ok volt. 3 eves lesz, es mar reg egyedul megy. Nem egyformak a gyerekek. Valaki batrabb, valaki jobban igenyli a szulo kezet az elejen.

2017. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Azért nem indul el, mert kicsi!

Mégis mi a fenéért sietteted?? 18 hónapos korig kell elindulni, tehát még nyolc hónapja van rá.

2017. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es valaszolo: a kerdezo irta hogy masfel eves a baba, tehat 18 honapos.
2017. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Mászni szokott sokat? Nem igazán jó vezetgetni, inkább amennyire lehet hagyjátok, hogy magától közlekedjen ahogy tud. Így látatlanban, szakmai tudás nélkül azt gondolom, ha nem mászik sokat akkor azzal lett elrontva, hogy valaki mindig segített neki, ezért így könnyebb neki. Vidd el fejlődésneurológiára, ott megmondják hogyan segíts neki az önálló járás tanulásban. Mi voltunk a kicsimmel, mert nem akart mászni. 11 hósan mászott, nagyon keveset vezetgettük. 14 hósan kezdett el egyedül menni. A 1,5 év viszonylag határeset, én mindenképp elvinném a helyetekben. Biztos, hogy semmi baja, csak egy rossz beidegződés a kezetek segítsége, ezért kell a szakember.
2017. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Én szemészetre elvinném. Ha nem lát jól, akkor persze, hogy fél. Biztos lehet sok más oka is de másfél évesen azért már kellene önállóan járnia.
2017. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Az en fiam is ezt csinalta. Nem akarta elengedni a kezemet. A legviccesebb az volt, mikor a heliumos lufiba kapaszkodva setalgatott. :) Nyugi, el fog indulni, legy turelemmel. Tudom, nehez. En is fraszt kaptam minden egyes nappal, hogy nem jar egyedul. Aztan most ( 20 honapos) mar fut, hatrafele lepeget.

Mi meg azt csinaltuk, hogy leultunk apaval egymassal szemben par centire, hogy egy-ket lepest onalloan kelljen megtennie koztunk, de ott volt a karunk. Imadta, mikor sikerult eltotyognia egyedul apahoz. :)

2017. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Vezetgetni tényleg nem ajánlott, mint előttem is írták, megszokja, hogy másképp egyensúlyozzon. Ha esetleg csak ennyi a probléma, hagyni kéne erőlködni, akár "hiszti" árán is. Másik ötletem, ha kap valamit, amit tologathat, pl. tricikli vagy talicska vagy csak egy nagy színes doboz, ami van annyira érdekes, hogy elfelejtse a kapaszkodást, lehet meghozná az áttörést.
2017. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A lufi is jó ötlet :) Rokonságban volt, aki ropival a kezében indult el (anya fogta aztán elengedte, ő meg ment tovább).
2017. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert vezetgetitek. Öreg hiba.
2017. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, én is vezetgettem a fiamat, még is elindult rá 2 hónapra egyedül, meg volt benne az ösztön.

Védőnő,orvos mit mond hogy nem megy önállóan?

2017. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!