Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már kapaszkodás nélkül...

Ha már kapaszkodás nélkül felállt egyszer-kétszer, akkor mikor indul el?

Figyelt kérdés
Nyilván én is tudom, hogy ez nagyon változó, de azért érdekelnek a tapasztalatok. A héten felállt többször is kapaszkodás nélkül, nagyon tetszett neki, de azóta se csinálta. Egyébként oldalazva halad kapaszkodva, tolja maga előtt a széket és úgyis lépeget. Vezetve (nem szoktuk) mint a kiskatona szalad, egy kézzel kapaszkodva áll, sőt néha elfelejti és elengedi, akkor is szépen álldogál fél percig is. Innen nálatok mennyi volt az elindulás? NAgyon várom már :)

2016. jún. 9. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Elso felallastol szamitva 3 honap mulva jart onalloan.
2016. jún. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában 3-4 hónappal később.
2016. jún. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan sok?! Nem gondoltam, azt hittem kb 3 het. Mar olyan régóta gyakorolja mar az alldogalast meg a lepegetest oldalra. 9 hónapos kora ota. Most 14 hónapos.
2016. jún. 10. 06:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Az már jó, ha olyan ügyesen egyensúlyozik, hogy kapaszkodás nélkül feláll. :)

A fiam csak miután elindult, pár héttel állt fel önállóan a földről, addig csak a bútorok mellett :) De előtte már ment a fal mentén, meg mindenhol támaszkodva egy kézzel (nem oldalazva), ebből tudtam, hogy közel az 'elindulás', meg abból, hogy nagyon sokat állt egyedül.

(1 évesen már szépen járt. :) )

2016. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem változó.

Fiamnak kb 4 hónap kellett az első lépsekig, de utána fogni kellett a kezét még 3!!! hónapig, mire egyedül járt. 15 hónapos volt. :S

Lányom felállt, kb 2-3 hét múlva meg már lépegetett, ő nem engedte / igényelte a kézenfogást sem, és utána kb 1 hónappal (az első szülinapja körül) már stabilan ment egyedül.

2016. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Asszem nálunk még odébb lesz, fél felállni.
2016. jún. 10. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy magától állt fel, vagy valamibe kapaszkodva. A válaszolók közül sokan az elsőről írtak...

Szerintem nem kellenek már a gyermekednek hónapok, ha valóban önállóan a földről áll fel, és sokat álldogál egyedül.

Nekünk az első felállás 7 hónaposan volt, így indult el 11,5 hónaposan.

3-as válaszoló voltam.

2016. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kapaszkodva 9 honaposan állt fel. Azóta ugy álldogál. Kapaszkodas nelkul mult heten. Többször is. De azóta se csinálta.
2016. jún. 10. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!