Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket érdekel, hogy mennyire...

Titeket érdekel, hogy mennyire népszerű a név jelenleg, amit a babának választotok?

Figyelt kérdés
2016-ban 20-30 közötti nevek között szerepel az a név, ami nekem nagyon tetszik. De kicsit zavar, hogy elég gyakori, valahogy idegesít, ha megint hallok valakit, akinek ilyen nevű gyereke született. Az én nevem az első 10-ben volt, a születési évemben, és mindig ismertem több lányt is, akinek ugyanaz volt a neve, mégsem zavart. Titeket zavar ez a gyereketeknél, vagy csak én vagyok ilyen dinka?
2018. jan. 1. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart.
2018. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy milyen gyakori, olyan nevet választunk, ami nekem is és a páromnak is tetszik.
2018. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen. Engem zavart, hogy másik három embert is ugyanúgy hívtak az osztályban, mint engem, úgyhogy igyekeznék ritkább nevet választani. Viszont nagyon egyedi sem szeretnék lenni (khm, Lemmi :D).
2018. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Engem egyáltalán nem zavar. Sőt, még örülök is neki, mert mindenki ismeri ezeket a neveket, könnyű leírni, nem lehet félrehallani. Mindkét lányomnak nagyon gyakori a neve, ismerősök között egy sincs egyikből sem. Osztályban, ovis csoportban sem volt. Sőt, még egymás csoportjaiban sincs a másik neve sem.
2018. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Cseppet sem. Onnantól az a név a gyerekemet jelenti, akármilyen gyakori. Nekem nem a gyerek lesz különleges egy spéci névtől, hanem a név lesz különleges a gyerekemtől. Mindkettőnek gyakori, ám gyönyörű neve van (valószìnűleg pont azért gyakori mert szép).
2018. jan. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Engem valamilyen szinten zavart volna, ha minden második gyereket úgy hívják, mint az enyémet. Ezért sem választottunk az első 20-ből, akármennyire is tetszett.

A másik szempont volt, hogy menjen a vezetéknévhez. Így akárhogy is tetszett egy név, ha nem hangzott jól a vezetéknévvel, akkor elvetettük.

2018. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Igen.

Szóba sem jöhetett olyan név ami volt legalább 1 az ismerettségi körben, nem hogy több. Nem akartam, hogy az én lányom legyen a 3086. Hanna, Anna, Lili stb.


Szerencsére így is sikerült szép, különleges egyáltalán nem félre hallható ritka nevet találni.

2018. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12%
Az én nagyobbik fiam neve a születési évében a hetedik volt a listán. Kisgyerek korom óta a kedvenc nevem, akkor még nem volt gyakori. A lányunk neve a születési évében a tizenkettedik. A kisebbik fiúnké nincs az első százban.
2018. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Igen és soha nem adnék olyan nevet amin várhatóan az ovis csoportban több gyerekkel is osztozni fog mert ettől ver a víz. Ezért nem lesz a gyerek sem Benike sem Hannácska és igen ettől még szép neve lesz.
2018. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

14-15 évvel azelőtt döntöttem el a nevèt hogy megszületett volna, úgyhogy marhára nem érdelelt

(még az sem, hogy a szülinapja után 2 nappal van a névnapja)

2018. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!